ФЕЙК: Бригада «Азов» змінила логотип до Місяця Гордості

ФЕЙК: Бригада «Азов» змінила логотип до Місяця Гордості

29 Червня 2024
FacebookTwitterTelegram
512

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито бригада Нацгвардії «Азов» з нагоди Місяця Гордості змінила логотип у телеграмі та пофарбувала його в кольори ЛГБТ-прапору. Також «Азов» опублікував відео, на якому ЛГБТ-спільнота у США висловила їм підтримку. Автори додали, нібито деякі підписники каналу обурились через таку позицію «Азову», тому аватарку швидко видалили.

Однак це фейк. Численні неточності на скриншоті вказують, що його підробили. Відео із нібито підтримкою американською ЛГБТ-спільнотою «Азову» також відредагували.

Скриншот допису

Світлину підробили, на це вказують кілька деталей. Зокрема на скриншоті оновлене лого мало б бути круглої, а не квадратної форми. До того ж аватар каналу нібито змінили у відповідь на новину про підтримку від ЛГБТ-спільноти з США, однак згідно зі скриншотом, спершу оновили фото, а новина з’явилася наступного дня. Відтак зміна дати — 6 червня — мала б бути відображена на знімку екрана, натомість її немає. Насправді 7 червня «Азов» змінив фото профілю у телеграмі: тепер символ підрозділ розміщений на чорному тлі замість зеленого.

Змінене фото профілю: 1. на фейковому скриншоті; 2. в телеграм-каналі «Азов»

Інтерфейс сайту із нібито збереженим дописом бригади нагадує сайт TGStat, який аналізує статистику телеграм-каналів та архівує пости. На сайті розміщені також дописи «Азова», але немає видаленого посту від 6 червня на підтримку ЛГБТ-спільноти. Хоча зазвичай TGStat зберігає видалені дописи протягом щонайменше кількох років після їхньої публікації.

Скриншоти: 1. фейковий допис; 2. приклад справжнього заархівованого допису у TGStat

У дописі вказали, що користувачі обурились зміною аватарки, однак насправді нам не вдалось знайти подібних повідомлень. Ба більше, як би «Азов» дійсно змінив фото профілю про це, ймовірно, написали б українські медіа.

Відео про підтримку від ЛГБТ-спільноти США теж фейкове. Зворотний пошук по кадрах показав, що його підробили. Замість знаку «Азов» на машині був напис «Довше, щасливіше, здоровіше життя. Клінічні дослідження з Mills Clinical Research. Аптека Men`s Health Foundation». Ролик зафільмували у травні 2024 року під час «Параду гордості» у місті Лонг-Біч, Каліфорнія.

Скриншоти: 1. фейкове відео; 2. оригінальний запис із «Параду гордості» у місті Лонг-Біч, Каліфорнія

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний