ФЕЙК: Британського принца Ендрю звинуватили в сексуальному насильстві щодо українських дітей після візиту в Україну

ФЕЙК: Британського принца Ендрю звинуватили в сексуальному насильстві щодо українських дітей після візиту в Україну

29 Вересня 2023
FacebookTwitterTelegram
406

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали заявляють, що брата короля Великої Британії принца Ендрю звинуватили в педофілії, адже той нібито чіплявся до двох українських дітей 10–12 років в одному з клубів Києва у 2023 році. Пропагандисти посилаються на слова нігерійця Джеймса Обасі, якому доручили «забезпечити дозвілля» принца.

Обасі у відео розповів, що принц Ендрю попросив його приготувати їжу та коли він повернувся з продуктами, то побачив «непристойну» поведінку принца. Тоді Обасі буцімто залишив приміщення, а коли повернувся,  то побачив двох дітей, які плакали та були майже роздягнуті.

Це — фейк Немає жодних підтверджень, що принц Ендрю відвідував Київ у 2023 році. Крім того, пропагандисти використали скандал принца Ендрю у 2001 році, аби вкотре просунути наратив про «знущання» та «торгівлю» дітьми в Україні.

Скриншот публікації

В інтерв’ю Джеймс Обасі розповідає, що чув, як один із двох чоловіків, які зайшли до кімнати принца розмовляв із двома дітьми українською, казав їм про Діснейленд та Париж. За його словами, діти поводили себе дивно, поки їх одягали, та зрештою почали плакати. Після цього Обасі начебто відвів дітей до вертольота, у якому сидів принц. При цьому Обасі не надає жодного доказу своїх слів, а також не показує власне обличчя. Новину про нібито педофілію принца Ендрю підхопили й деякі англомовні медіаіндійські або арабські. Згадані ЗМІ поширюють кремлівські наративи про так званих «найманців» та «нацистів» в Україні, а також транслюють новини про так псевдореферендуми на окупованих територіях.

У своїх дописах пропагандисти плутають слова Обасі та додають більше свідчень «зґвалтування», ніж він каже на відео. Також дезінформатори не пояснюють, як діти віком від 10 до 12 років могли потрапити до нічного клубу. А першоджерелом відео є саме російські сайти. 

Також російські медіа пишуть, нібито в червні 2023 року королівська особа в складі делегації Великої Британії відвідала Київ. 5 червня 2023 року до Києва справді прибув міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі. Утім, в українських або міжнародних медіа немає жодної інформації, що принц входив до складу делегації. Хоча приїзд осіб королівської родини Великої Британії до України є майже безпрецедентним випадком. Востаннє принц Ендрю відвідував Київ у рамках офіційного візиту у 2010 році.

Водночас із принцом Ендрю справді пов’язують секс-скандал. Зокрема американського фінансиста та друга принца Джеффрі Епштейна засудили за сексуальні злочини. У 2015 році у справі проти Епштейна вперше з’явилися звинувачення від Вірджинії Робертс на адресу принца Ендрю. За словами Вірджинії Робертс (Джуффре), принц Ендрю зґвалтував її у 2001 році, коли тій було 17 років. 

Букінгемський палац та принц заперечували усі звинувачення. Пізніше, у 2019 році Ендрю сказав, що не пам’ятає, щоб коли-небудь зустрічався з Джуффре. На тлі скандалу у 2022 році принца позбавили його титулу, військового та декількох міжнародних звань. У Букінгемському палаці також повідомили, що Герцог Йоркський не виконуватиме жодних державних обов’язків і захищатиме справу про насильство як приватна особа. Отже, принц Ендрю не має права брати участь в офіційних делегаціях королівської родини та не міг прибути до України з офіційним візитом від Букінгемського палацу у 2023 році. 

Проте ця історія не має нічого спільного з Україною. Російська пропаганда системно намагається дискредитувати Україну на міжнародній арені, вигадуючи історії про «торгівлю» людьми.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний