ФЕЙК: Буданов заявив, що до пожежі на полігоні в Криму 19 липня причетна Україна

ФЕЙК: Буданов заявив, що до пожежі на полігоні в Криму 19 липня причетна Україна

26 Липня 2023
FacebookTwitterTelegram
457

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Користувачі мережі, посилаючись на телеграм-канал «Кирило Буданов 🇺🇦 Кирилл Буданов»,   поширюють інформацію, нібито очільник Головного управління розвідки Кирило Буданов назвав пожежу на полігоні в Криму 19 липня 2023 року результатом операції розвідки та ЗСУ.

Утім, це фейк. Телеграм-канал, на який посилаються користувачі, не належить очільнику розвідки. Офіційний телеграм-канал Буданова має назву «Начальник ГУР МО України».

Скриншот допису з телеграм-каналу «Кирило Буданов, Кирилл Буданов»

Телеграм-канал «Кирило Буданов, Кирилл Буданов» не є офіційним каналом Буданова, через кілька днів після публікації новини, нібито від імені очільника ГУР, телеграм позначив, що ця сторінка є фейковою. 

Офіційні сторінки ГУР та голови розвідки у соцмережах вказані на сайті відомства. Офіційний телеграм-канал Кирила Буданова називається «Начальник ГУР МО України», проте у цьому каналі немає новини про причетність України до вибухів 19 липня. Також Буданов не публікував інформацію на інших сторінках у соцмережах та не повідомляв про це в коментарях для медіа. У ГУР також не робили подібних заяв.

У коментарі «Суспільному Крим» представник пресслужби ГУР Андрій Юсов повідомив, що публікацію нібито від імені Кирила Буданова щодо вибуху в Криму поширили з фейкової сторінки.

19 липня у Кіровському районі Криму загорівся Старокримський полігон сталася детонація боєприпасів. Місцеві канали повідомили, що причиною стали три влучання. Окупаційна влада оголосила евакуацію, але не повідомляла про причину загоряння. Українська сторона не коментувала причетність до цього інциденту.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний