Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook
У мережі поширюють інформацію про те, що нібито у вакцинах від COVID-19, які треба зберігати при низьких температурах, містять пріони, які вражають мозок людей. Пріонами нібито також заражають і під час ПЛР-тестів.
Утім, це все — неправда.
Пріони — це типи білків, які можуть спричинити аномальне згортання нормальних білків у мозку. Порушення згортання білків спричиняє пошкодження мозку. Пріонні хвороби зустрічаються надзвичайно рідко, у США щороку реєструють близько 300 випадків. Найпоширеніші шляхи зараження пріонами — від корів, які хворіють на “коров’ячий сказ” (губчастоподібну енцефалопатію) та від заражених медичних інструментів .
У вакцинах від COVID-19 немає пріонів. Склад вакцин є у відкритому доступі, наприклад, ось склад вакцин Pfizer та Moderna. У складі вакцини Pfizer є мРНК, ліпіди, хлорид калію, одноосновний фосфат калію, хлорид натрію, сахароза та дигідрат двоосновного фосфату. У складі вакцини Moderna є мРНК, ліпіди, трометамін, холестерин, гідрохлодид трометаміну, оцтова кислота, ацетат натрію та сахароза.
Вакцини Pfizer та Moderna потрібно зберігати при низьких температурах для того, щоб не допустити деградацію мРНК, що міститься у вакцині.
Нагадуємо:
- COVID-19 — це не біологічна зброя, створена для знищення населення, а вірус SARS-Cov-2 виник внаслідок природної мутації і перейшов до людей від тварин.
- під час ПЛР-тесту не руйнується гематоенцефалічний бар’єр. У носовій порожнині та дихальних шляхах немає такого місця, де є доступ до мозку.
Через ПЛР-тести на COVID-19 людей не заражають пріонами. Для ПЛР-тесту потрібний стандартний набір інструментів, який використовували ще до пандемії.
ПЛР тест потребує мазку з носа та гортані, який збирають сухими одноразовими зондами.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний