ФЕЙК: CNN із посиланням на джерела в Генштабі повідомило про втрати ЗСУ

ФЕЙК: CNN із посиланням на джерела в Генштабі повідомило про втрати ЗСУ

13 Березня 2023
FacebookTwitterTelegram
1018

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

3 березня 2023 року проросійські канали поширили новину, що CNN із посиланням на джерела в Генштабі повідомило про втрати ЗСУ станом на 28 лютого: 259 085 загиблих, 246 904 поранених, 83 952 зниклих безвісти та дезертирів, 28 393 полонених.

Однак це — фейк. CNN не повідомляло про такі втрати ЗСУ.

Скриншот допису

На сайті CNN чи акаунтах видання в соцмережах немає згаданої новини. Крім того, ні в українських, ні в західних ЗМІ немає переказу схожої новини від CNN. Єдине джерело — російські чи проросійські (зокрема проросійські англомовні користувачі) користувачі соцмереж та канали. Причому вони не дають посилання на оригінальну новину і не публікують скриншоти статті.

Також зазначимо, що у наведеній «статистиці» нереалістичне співвідношення вбитих та поранених (майже 1:1). Зазвичай у збройних конфліктах це співвідношення може бути 1:3, тобто на 1 вбитого солдата припадає 3 поранених. На одного загиблого припадатиме більше 3 поранених у випадку якісної медичної допомоги. Тобто більше військових буде виживати після поранень, від яких вони могли загинути в разі поганого медичного забезпечення.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний