ФЕЙК: CNN опублікувало фото сербського готелю, який начебто знаходиться в Україні

ФЕЙК: CNN опублікувало фото сербського готелю, який начебто знаходиться в Україні

18 Квітня 2022
FacebookTwitterTelegram
649

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють нібито скриншот допису CNN у Twitter. На ньому зображено начебто пошкоджений внаслідок російського авіанальоту курортний готель “Мир” і стверджують, що він знаходиться в Україні. Автор допису заперечує це і стверджує, що насправді на фото зображено сербський курорт Звоначка-Баня, який очікує реконструкції. 

Скриншот допису

Однак, такого допису від CNN не існує. Раніше про це писали незалежні фактчекери з PolitiFact та Reuters

Представник CNN Метт Дорник (Matt Dornic) повідомив PolitiFact, що скриншот допису з публікацією CNN є підробкою, адже видання не поширювало фото цього готелю з підписом про те, що він знаходиться в Україні. 

Навіть якщо обліковий запис видаляє публікацію, вона може залишитися у результатах пошуку. Так, ми не знайшли доказів того, що CNN будь-коли публікували подібний допис у Twitter. На сайті видання також немає жодної інформації про готель “Мир”. 12 березня 2022 року CNN повідомляло лише про обстріл готелю “Україна” у Чернігові. 

На поширеному фото зображено готель “Мир”, який знаходиться у курорті Звоначка-Баня, муніципалітеті Бабушніца, Сербія. Фото готелю можна подивитися тут

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний