ФЕЙК: COVID-19 спричиняє не вірус, а бактерія — заява МОЗ Сінгапуру

ФЕЙК: COVID-19 спричиняє не вірус, а бактерія — заява МОЗ Сінгапуру

30 Листопада 2021
FacebookTwitterTelegram
1837

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що нібито Сінгапур став першою країною у світі, де провели розтин померлого з COVID-19 всупереч забороні ВООЗ. Внаслідок нього нібито виявили, що COVID-19 — це не вірус, а бактерія, яка під впливом радіації спричиняє смерть людини через згортання крові. Також додають, що тепер протоколи лікування змінили — потрібно застосовувати антибіотики.

Утім, це — фейк. 

Схожі заяви поширювали у мережі ще на початку пандемії: у травні 2020 року ми спростовували схожий фейк про Італію, а вже в червні 2021 року фейки про перший розтин померлого з COVID-19 у соцмережах публікували з новинами з Німеччини. В іншомовному сегменті Facebook новину про Сінгапур поширюють ще з червня цього року, тоді як в українському вона з’явилась лише в листопаді. Незалежні фактчекери з AFP, Factly та Vistinomer вже також спростували цей фейк.

У червні 2021 року, коли цей фейк масово поширювали в іншомовному сегменті Facebook, уряд Сінгапуру спростував, що Міністерство охорони здоров’я Сінгапуру публікувало такі висновки розтину. Змін до протоколів лікування COVID-19 в Сінгапурі також не вносили.

Нагадуємо, що COVID-19 спричиняє вірус SARS-CoV-2, а не бактерія. На сайті Міністерства охорони здоров’я Сінгапуру також зазначено, що COVID-19 спричиняє вірус.

Перший розтин померлого з COVID-19 провели ще в січні 2020 року в Китаї, це був 85-річний чоловік. Більше того, ВООЗ не забороняла проводити розтини померлих з COVID-19. Перші рекомендації щодо цього ВООЗ опублікувала в березні 2020 року.

Антибіотики не лікують вірусні захворювання, однак при COVID-19 їх можуть застосовувати для запобігання супутньої бактеріальної інфекції. Ні ВООЗ, ні будь-які інші авторитетні органи у сфері охорони здоров’я не змінювали підходи до лікування та не заявляли, що коронавірус потрібно лікувати антибіотиками. 

COVID-19 може спричиняти у хворих проблеми із згортанням крові, однак це не означає, що захворювання неправильно діагностували чи допустили помилку в протоколах лікування.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний