ФЕЙК: COVID-19 – це сценарій ООН та Гейтса, а мета пандемії – відібрати землю | VoxUkraine

ФЕЙК: COVID-19 – це сценарій ООН та Гейтса, а мета пандемії – відібрати землю

Photo: Лєна Шуліка, VoxUkraine
9 Липня 2020
FacebookTwitterTelegram
3266

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook.

У цьому записі прямого ефіру, який переглянули 1,7 млн разів та поширили понад 26 тисяч користувачів, учасник організації «Доста» та інші активісти, зокрема Лідія Гончаренко, цитати якої ми вже спростовували раніше, озвучують багато неправдивих тез, характерних для теорій змов. Спростовуємо головні з них. 

Теза 1: COVID-19 — військова спецоперація, що йде за злочинним сценарієм психопатів і не має нічого спільного з медициною

Ми вже багато разів спростовували подібні тези про спланованість пандемії нового коронавірусу, наприклад, тут і тут

Ні, пандемія — це не військова операція. Це епідемія, що відбувається по всьому світу або охоплює велику кількість території, вражаючи значну кількість людей. 11 березня через те, що COVID-19 поширився у світовому масштабі і кількість хворих сягнула понад 118 тисяч, ВООЗ оголосила пандемію.

Теза про те, що, мовляв, є якийсь сценарій поширення нового коронавірусу, не має жодних фактологічних підтверджень.

Теза 2: У нас Державна епідеміологічна служба розформована ще у 2017 році, її немає

Так, Держепідемслужбу розформували у 2017 році, однак її функції передали іншим установам — МОЗ, Держпраці та Держпродспоживслужбі. Окрім цього, для боротьби з епідеміями створили Центр громадського здоров’я. 

Теза 3: Багато людей за цей час не отримали реально допомоги, а це люди, хворі справжніми хворобами: грипом, апендицитом…

Під час карантинних обмежень багато людей дійсно не змогли отримати належної медичної допомоги у випадках, не пов’язаних із коронавірусною хворобою. Однак карантинні обмеження виправдовують тим, що без них поширення вірусу могло бути масовим і неконтрольованим, спричинити перевантаження медичних закладів і значну кількість жертв.

COVID-19 — це також справжня хвороба, від якої станом на 8 липня в Україні вже померло 1283 людини. Динаміку можна відстежувати тут

Теза 3: Цей злочинний сценарій знищення медицини, лікарень, звільнення лікарів, позбавлення людей медичного забезпечення здійснюється у рамках Цілей сталого розвитку — міксу від Соросів, Гейтсів та Ротшильдів під егідою ООН

Цілі сталого розвитку — це загальні заклики до дій, спрямованих на боротьбу із бідністю у світі, захист планети, екології, ресурсів, становлення миру тощо, які мають виконувати країни-учасники ООН. Ці цілі затвердила Генеральна асамблея ООН, а не перераховані Лідією Гончаренко особи. 

У Цілях сталого розвитку, ухвалених на період до 2030 року, про перераховані вище тези не йдеться взагалі. Навпаки, серед іншого ставиться за мету забезпечити здорове життя та сприяти благополуччю усіх людей будь-якого віку, зокрема шляхом істотного збільшення фінансування охорони здоров’я та набору, розвитку, професійної підготовки й утримання медичних кадрів у країнах, що розвиваються. 

Теза 4: Якщо ви відкриєте версію Цілей сталого розвитку російською чи англійською — в українській це затерли — то побачите у ризиках «зменшення популяції населення» <…> Вони замішані саме на цій основі: скорочення населення епідеміями, війнами, розбещеністю

Неправда: ні в українській, ні у російській, ні в англійській версіях тексту Цілей сталого розвитку не йдеться про ризик зменшення популяції населення. 

Теза 5: Щоб злочин відбувся, треба всю країну перевести у цифрову платформу. Для цього в Україні зробили Міністерство цифрової трансформації

Немає жодних фактів чи доказів, які підтверджують цю тезу. Міністерство цифрової трансформації відповідає за переведення усіх публічних послуг, які надає держава, в онлайн, тобто за забезпечення дистанційного оперативного доступу громадян до цих послуг. А також за державну політику у сфері розвитку ІТ-індустрії, впровадження відкритих даних, розвиток інструментів електронної демократії (електронних звернень, петицій, бюджетів участі тощо), цифрову освіту та інше.

Теза 6: Проєкт Гейтса ID2020 перетворює людей на біооб’єкти: якщо ви заходите в цю програму та реєструєтеся, то стаєте не людиною, а об’єктом цифрової системи. А далі — вакцинація та все інше. Це реальний сценарій, який буде втілюватися з осені

Ініціатива ID2020 просуває введення електронних паспортів, зокрема для людей, які мають труднощі із посвідченням особи. Фактично вона виступає за надання повного доступу до персональних даних не державам чи компаніям, а винятково людині, і не передбачає втрати статусу людини чи перетворення на «біооб’єкт». 

Партнером ID2020 виступає Глобальний альянс із вакцин та імунізації GAVI, генеральна директорка якого входить до виконавчої ради альянсу ID2020. Окрім цього факту, жодного зв’язку між самими електронними паспортами та вакцинацією не існує, і хибно їх пов’язувати причинно-наслідковим зв’язком. 

До того ж невідомо, на основі яких фактів Лідія Гончаренко робить прогнози на осінь. Якщо говорити про вакцину від нового коронавірусу, то її появу прогнозують у найкращому випадку до наступного року, про осінь не йшлося. 

Теза 7: Резервна банківська система Росії давно належить приватній американській банківській системі — тим же Ротшильдам, Рокфеллерам. І самі росіяни показують, що їхня країна колоніальна. Вони перші почали втілювати цей жах, коли 3 дні в тиждень можна виходити

Хибно стверджувати, що банківська система певної держави може бути чиєюсь приватною власністю. До того ж у відео не згадується жодних підтверджень цієї тези. 

Якщо Лідія Гончаренко має на увазі карантинні заходи, то першими їх почали запроваджувати в Китаї, в місті Ухані, де власне виник спалах нового коронавірусу, а не в Росії. Твердження про колоніальність країни, яка вирішує запроваджувати суворі карантинні заходи, не має жодної логіки: встановлення і визначення жорсткості карантину — повна прерогатива урядів країн. Характерні для теорій змов тези про «світове панування» ми неодноразово спростовували раніше.

Теза 8: Згідно зі статистикою в Україні в цьому році майже в кожному населеному пункті померло на декілька тисяч менше людей, ніж у минулому. Ну яка це епідемія?

Ця теза не підтверджена статистичними даними, оскільки наразі їх просто немає. 

Теза 9: У нас були і є віруси. Люди з ними справлялися. У нас був грип, туберкульоз, серцево-судинні захворювання, онкологічні…

Небезпечність нового коронавірусу зумовлена тим, що від нього немає вакцини та ефективних методів лікування та профілактики, а без цього вірус здатний поширюватися масово та неконтрольовано, спричиняючи значну кількість жертв. І порівнювати новий коронавірус із іншими вірусами, від яких є ліки чи вакцина, некоректно. 

Численні вірусні та інфекційні захворювання людство змогло взяти під конроль або повністю ліквідувати лише завдяки масовій вакцинації. У тому числі туберкульоз.

Щодо решти перерахованих захворювань, то онкологічні та серцево-судинні захворювання не передаються повітряно-крапельним шляхом. А про те, чому COVID-19 небезпечніший за звичайний грип, ми вже писали раніше. 

Теза 10: COVID-19 ніхто із фахових вірусологів, мікробіологів, таких як Дідьє Рауль, який відкрив 66 видів вірусів і ліків від них, не бачив. Вони просять: покажіть нам його в електронний мікроскоп. На що їм відповідають: «Він такий маленький, що його не видно»

Це неправда. По-перше, Національний інститут алергії та інфекційних хвороб США публікував світлини з-під мікроскопу із зображенням нового коронавірусу SARS-CoV-2. Наразі вони у відкритому доступі

Перевірити, чи Дідьє Рауль бачив вірус ми не можемо, однак зараховувавати його до тих, хто відкидає існування вірусу, не варто. Дідьє Рауль проводив дослідження з приводу ефективності лікування COVID-19 гідроксихлорохіном

Теза 11: «Ми отримали витяги. Виходить, що МОЗ — це приватна структура, яка є в ЄРДПОУ»

Єдиний державний реєстр підприємств та організацій України (ЄРДПОУ) містить дані про юридичних осіб усіх форм власності та організаційно-правових форм господарювання, у тому числі про органи державної влади. І те, що МОЗ є у цьому реєстрі, не робить Міністерство приватною структурою. 

Теза 12: «Закони 3380, який прийняли наприкінці квітня — це дослід, експеримент над людьми незареєстрованими, неліцензованими препаратами. Закон про вакцинацію військових провели незареєстрованими вакцинами, законопроект 3625 — відбирати дітей у батьків без їхньої згоди»

Законом (законопроєкт 3380) запровадили додаткові виплати медиками, залучення (на волонтерських засадах) до протидії COVID-19 лікарів-інтернів та лікарів-спеціалістів та визначено перелік осіб, що підлягають тестуванню на коронавірус. Лише у прикінцевих положеннях згадується забезпеченість закладів охорони здоров’я ліками, але ніде не йдеться про запровадження неліцензованих препаратів. 

До того ж досі немає ліків від COVID-19, а лікарі по всьому світу призначають лікування з огляду на симптоми хворих. 

Законопроєкт 3625 не пропонує забирати дітей у батьків: він пропонує механізм надання невідкладної медичної допомоги неповнолітнім, коли законні представники дитини не дали на неї згоду. 

Теза 13: Проект цифрової трансформації відкрили перед карантином. Туди всі дані людей занесли і вкрали — їх немає. Їх уже переправили транснаціональним корпораціям. Можливо, для виготовлення голограми, бо перша вакцина буде з голограмою. Це Гейтс розповідає прямим текстом 

Імовірно, йдеться про можливий «злив» даних, у якому у соцмережах звинуватили урядовий сервіс «Дія». У травні в анонімному телеграм-каналі «UA Baza» з’явилися мільйони водійських посвідчень українців. 

Очільник міністерства цифрової трансформації Михайло Федоров категорично заперечив, що дані «злила» «Дія». За його словами, це навіть неможливо, бо «Дія» не має бази даних і не працює із такою великою кількістю інформації. А стверджувати, що дані викрали та відправили транснаціональним корпораціям, немає ніяких підстав.

І ні, Гейтс не говорив нічого про вакцини із голограмами, тому невідомо, на основі чого Лідія Гончаренко стверджує це. 

Теза 14: Восени всіх закриють на карантин на зимовий період, а навесні будуть випускати лише тих, хто буде вакцинуватися. Буде у них домашній арешт. І якщо ви будете проти вакцинації дитини, то її у вас заберуть. І перші під цю вакцинацію потрапляють старі люди, яких треба утилізувати, щоб не платити пенсії 

Немає жодних доказів того, що коли з’явиться вакцина від нового коронавірусу, її зроблять обов’язковою, а відмова від вакцинації передбачатиме певне покарання, у тому числі, що за це позбавлятимуть батьківських прав. 

Теоретично людей похилого віку можуть визначити пріоритетною віковою групою для вакцинації хіба що із тієї логіки, що вони перебувають у зоні ризику. Однак жодних фактів, які підтверджували б цю тезу, немає. 

Теза 15: Вакцина розрахована на вбивство імунітета. У кого слабкий імунітет — півтора роки термін, а в кого добрий, то буде вакцинаця кожного року, поки не помрете

Ми неодноразово писали про те, що вакцинація є безпечною. Про це також розповідали інші незалежні фактчекери.

Вакцини безпечні: перед тим, як їх починають широко застосовувати, вони проходять три фази клінічних випробувань, зокрема на безпечність та ефективність. Тому шкідливих речовин у вакцині, яка пройшла кінцевий контроль якості, бути не має. А щодо імунної системи, то вакцина її не послаблює, а навпаки розвиває в організмі імунітет до інфекції, мінімізуючи ризик людини захворіти.

До того ж якщо говорити про новий коронавірус, то неможливо наразі знати, на що саме розрахована вакцина, оскільки її ще не існує.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний