ФЕЙК: «Давайте МОБІлізуємо українців по всьому світу», — музикант Moby

ФЕЙК: «Давайте МОБІлізуємо українців по всьому світу», — музикант Moby

21 Лютого 2024
FacebookTwitterTelegram
260

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські пропагандисти поширюють пост із скриншотами інстаграм-сторінки американського музиканта Річарда Холла (псевдонім — Moby). На першому скриншоті показаний інопланетний жук, схожий із тим, який зображений на аватарці митця на його офіційній сторінці в інстаграмі. Жук тримає прапор України, а по колу є напис «Давайте МОБІлізуємо українців по всьому світу». На другому скриншоті — гнівні та образливі коментарі нібито від українців.

Це — фейк. Moby не публікував такий пост, а, навпаки, від початку російського вторгнення підтримав Україну.

Скриншот допису

Посту із закликом мобілізувати українців немає на сторінці митця в інстаграмі. Також постів із схожими закликами немає в тіктоці, фейсбуці та твіттері (Х) митця. Пошук у вебархіві також не виявив посту з подібним закликом. На скриншоті також насторожує те, що коментарів у пості більше, ніж лайків.

Невдовзі після повномасштабного вторгнення росії в Україну Moby підтримав Україну, опублікувавши відео, в якому заявив, що війна не має сенсу, бо велика держава не може перемогти меншу.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний