ФЕЙК: Денні Трехо відмовився приїхати до Києва в рамках піар-компанії, бо з нього вимагали «відкат»

ФЕЙК: Денні Трехо відмовився приїхати до Києва в рамках піар-компанії, бо з нього вимагали «відкат»

29 Грудня 2023
FacebookTwitterTelegram
376

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео, у якому розповідається, що голлівудський актор Денні Трехо нібито відмовився приїжджати в Україну, бо представники Андрія Єрмака, голови Офісу Президента України, вимагали від нього «відкат» у розмірі $50 тисяч. Про це нібито повідомив менеджер актора Раян Девіс в інтерв’ю американському телеканалу MSNBC.

Утім, це фейк, на офіційному каналі MSNBC такого відео немає, а кліпи, з яких змонтували відео, можна знайти в інтернеті. Представник Денні Трехо підтвердив, що відео фейкове.

Скриншот допису

Подібного відео немає на сайті MSNBC, а також на його сторінках у фейсбуці, інстаграмі та твіттері. Представник Денні Трехо підтвердив виданню Deadline, що відео є фейковим.

Ми знайшли фрагменти роликів, які пропагандисти використали для відеофейку. За зворотним пошуком нам вдалось встановити, що на словах «Денні Трехо відмовився співпрацювати з Офісом Президента України» демонструються кадри з випуску телевізійного шоу Fair Game with Kristine Leahy. Відео опублікували 12 січня 2019 року, і жодних згадок про співпрацю Трехо з адміністрацією Президента України у ньому не було. Щобільше, Володимир Зеленський обійняв посаду Президента України у травні того ж року – після того виходу випуску в ефір.

Вгорі — скриншот із відео пропагандистів, внизу — скриншот з оригінального відео

На словах «Під час подкасту для TMZ Live менеджер актора Раян Девіс розповів про своє спілкування з Офісом Президента Володимира Зеленського» демонструються кадри з щоденної програми TMZ Live. У фейковому відео пропагандисти стверджують, що Раян Девіс нібито розповів про комунікацію з Офісом Президента в подкасті TMZ, проте, ми не знайшли жодної згадки про це у випусках програми. Крім цього, в актора немає і не було менеджера на імʼя Раян Девіс.

Вгорі — скриншот із відео пропагандистів, внизу — скриншот з оригінального відео

Окрім цього, на фразі  «…представниками Андрія Єрмака, голови Офісу Президента України» показали кадри, взяті з першого брифінгу Андрія Єрмака, який відбувся 12 лютого 2020 року.

Вгорі — скриншот із відео пропагандистів, внизу — скриншот з оригінального відео

А на уривку «Засновник TMZ Гарві Левін припустив, що таким чином офіс українського президента заробив на зірках близько $700 000» використали кадри з відео, опублікованого 3 лютого 2016 року, в якому Гарві Левін розповідає історію про О. Дж. Сімпсона, жодним словом не обмовившись про Офіс Президента.

З початку повномасштабного вторгнення Денні Трехо не був в Україні, але 6 березня 2022 року актор опублікував на офіційному каналі свого ресторанувідеозвернення, у якому засудив росіян і підтримав народ України.

Скриншот допису

Пропагандисти пишуть, що зірки, зокрема Анджеліна Джолі та Шон Пенн, отримували гроші за те, що приїжджали в Україну. Проте офіційний представник ООН Метт Солтмарш повідомив CBC News, що акторка поїхала в Україну з власної ініціативи. А Офіс Президента України повідомив, що Шон Пенн спеціально приїхав до Києва, щоб як документаліст зафіксувати всі події, які зараз відбуваються в Україні, та донести світові правду про вторгнення росії.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний