Beta

ФЕЙК: Депутатка Бундестагу заявила про геноцид російськомовних в Україні

30 Вересня 2020
FacebookTwitterTelegram
8

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

Понад півтисячі користувачів поширили допис із начебто цитатою депутатки німецького Бундестагу Сари Вагенкнехт про “фашистську владу” України, яка веде геноцид проти російськомовного населення в країні. У тексті стверджується, що влада України воює із власним народом: 

Сара Вагенкнехт публічно критикує політику Ангели Меркель щодо підтримки України, зокрема фінансової, та запровадження санкцій проти РФ. Утім у своїх інтерв’ю та заявах вона не заявляла про “геноцид російськомовного населення”. 

Подібних цитат немає і в її популярному виступі у Бундестазі у 2014 році, переклад його російською безліч разів публікували у Facebook та YouTube. 

Сара Вагенкнехт дійсно неодноразово висловлювала свою проросійську позицію щодо збройної агресії Російської Федерації на Сході України. Вторгнення російських військ на Донбас вона називає “громадянською війною”, яку ведуть “неонацисти”, і просуває тезу російської пропаганди про “братовбивчу” війну. Натомість присутності російських військ на Сході, яку доводили виступи місії США в ОБСЄ, міжнародні розслідувачі та свідчення російських військових, вона не визнає. Разом із кількома іншими членами Лівої партії (Die Linke) була внесена до бази “Миротворець” за спроби легалізації анексії Криму та так званих “ДНР/ЛНР”.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний