ФЕЙК: Депутати мали скласти свої повноваження через 90 днів після початку воєнного стану

ФЕЙК: Депутати мали скласти свої повноваження через 90 днів після початку воєнного стану

27 Лютого 2024
FacebookTwitterTelegram
3248

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито депутати Верховної Ради через 90 днів після оголошення воєнного стану мали б скласти свої повноваження, оголосити стан війни та передати владу військовим. Про це нібито написано в Конституції України, яку порушили депутати.

Це — неправда. В Конституції України немає жодних згадок про передачу депутатами влади військовим або припинення їхніх повноважень під час воєнного стану.

Скриншот допису

У  Конституції України щодо стану війни, про який пишуть користувачі, зазначають лише те, що його оголошує Верховна Рада за поданням президента. Факт того, що на території України його не ввели, не порушує Конституцію. Щобільше, для ведення війни необов’язково запроваджувати стан війни – для цього достатньо введення воєнного стану, який уже діє на українських територіях з 24 лютого 2022 року. 

Воєнний стан регулюється двома документами — Законом «Про правовий режим воєнного стану» та Указом Президента України «Про введення воєнного стану». Зокрема в 10 статті Закону «Про правовий режим воєнного стану» йдеться про заборону припинення повноважень органів державної влади в умовах воєнного стану. Тобто під час воєнного стану повноваження президента, Верховної Ради, Кабміну тощо не можуть бути припинені.

Крім того, користувачі зазначили неправдиву інформацію щодо передачі влади військовим. В українському законодавстві немає жодної згадки, що через 90 днів після оголошення воєнного стану депутати Верховної Ради зобов’язані передати владу військовим. Натомість на територіях, де введений воєнний стан, можуть утворювати військові адміністрації. Таку адміністрацію очолює керівник, якого призначає і звільняє з посади президент. Начальником військової адміністрації населеного пункту може бути сільський, селищний або міський голова. Тобто владу в регіоні під час воєнного стану не обов’язково передають військовим.

Отже, це чергова неправдива інформація, якою користувачі намагаються дискредитувати Верховну Раду та посіяти недовіру до депутатів.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний