ФЕЙК: Дітей із прифронтових територій України вивозять на продаж за кордон, а не на реабілітацію

ФЕЙК: Дітей із прифронтових територій України вивозять на продаж за кордон, а не на реабілітацію

27 Жовтня 2023
FacebookTwitterTelegram
132

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Кремлівські пропагандисти знову заявляють, нібито український уряд «продає» дітей за кордон для всиновлення або чорної трансплантології. Мовляв, уже начебто виявлено 8 випадків продажу дітей, а ще 40 справ перебувають на стадії перевірки. У дописах додають, що українські чиновники організовують примусову евакуацію дітей та покривають власників дитбудинків, які «продають» сиріт у країни ЄС.

Це — фейк. Немає жодних доказів, що дітей під приводом евакуації вивозять на «продаж» за кордон. Щобільше, саме росія викрала тисячі українських дітей.

Скриншот допису

Наратив про «чорну трансплантологію» — складова кремлівської дезінформаційної кампанії. Щоразу пропагандисти вигадують нові «докази», які мають налякати людей та дискредитувати Україну на міжнародній арені. Насправді ж усі заяви про «чорну трансплантологію» побудовані на вигадках, а не на справжніх фактах.

Загалом на реабілітацію та лікування за кордон відправляють людей з опіковими та мінно-вибуховими травмами, дорослих із важкими захворюваннями та дітей із патологіями. Від початку широкомасштабного вторгнення за кордон на лікування відправили понад 4 тисячі українців, серед яких 650 дітей із травмами та онкологічними захворюваннями. Медична евакуація та лікування сплачується коштом держави, яка приймає пацієнта.

Крім того, росіяни маніпулюють темою примусової евакуації. 7 березня 2023 року Кабмін справді погодив план примусової евакуації дітей із зони активних бойових дій. Однак дітей евакуюють лише в супроводі одного з батьків, особи, яка їх замінює, або іншого законного представника. Немає жодного підтвердження тому, що дітей під виглядом «евакуації» або «реабілітації» вивозять за кордон на «продаж».

Це росія викрадає українських дітей, вивозить їх до рф та примусово влаштовує в прийомні сім’ї. Україна офіційно підтвердила депортацію 20 тисяч дітей з України до рф. Тоді як уповноважена рф із прав дитини Марія Львова-Бєлова заявляє про 700 тисяч українських дітей. Викрадення українських дітей визнають та засуджують міжнародні організації. 17 березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Марії Львової-Бєлової та путіна за воєнні злочини саме з викрадення українських дітей.

Також росіяни кажуть, нібито українські чиновники «покривають» голів дитбудинків, які вивозять дітей за кордон. У 2022 році був випадок, коли дитячий будинок «Перлинка» підозрювали в незаконному вивезенні 43 українських дітей-сиріт до Литви та усиновленні їх до чужих сімей. 

Проте дітей не встигли всиновити до чужих сімей, тож велися перемовини щодо їхнього повернення в Україну. Начальниця відділу комунікацій Генпрокуратури Литви Олена Мартінонене зазначала, що уже було декілька зустрічей з уповноваженою Президента України з прав дитини, заступником Генпрокурора України, представниками Верховної Ради, поліцією та посольством України у Литві.

Кремлівські пропагандисти вкотре намагаються очорнити Міністерство охорони здоров’я України та міжнародних партнерів, які допомагають дітям та дорослим потрапити на реабілітацію за кордон. Росіяни гучно говорять про «продаж» дітей в Україні, але не згадують, що саме вони викрадають дітей та скоюють воєнні злочини.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний