ФЕЙК: Діти Зеленського й іншої української еліти готуються отримати іспанське підданство — документи

ФЕЙК: Діти Зеленського й іншої української еліти готуються отримати іспанське підданство — документи

31 Березня 2024
FacebookTwitterTelegram
469

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито діти Зеленського й іншої української еліти готуються отримати іспанське підданство. Як доказ надають начебто офіційні листи Президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн і Президента Європейської Ради Шарля Мішеля до короля Іспанії Філіпа VI.

Утім, це —  фейк. Надані в новині документи є підробкою. 

Скриншот допису

На фейковість документів вказує те, що подібні листи відсутні на сайтах Єврокомісії і Європейської Ради, де вони б мали бути розміщені. До того ж це спільні листи Європейської комісії і Європейської ради, але вказаний лише логотип другого органу. Найбільш імовірна причина наявності лише одного логотипу — підробку робили на основі листа Євроради. 

Крім того, у листах наявні такі помилки:

  • Російська транслітерація українських імен. Наприклад, «Alexey» замість «Oleksii», «Kirill» замість «Kyrylo».
  •  Дивне розміщення назв посад авторів відносно їхніх ініціалів і підпису — біля підпису нема назви посади або органу, який представляють чиновники ЄС. У відкритих джерелах є правильні приклади листів.
  • Неправильне написання прізвища: Ursula von der LEYEN замість Ursula VON DER LEYEN. Усі прізвища в таких документах пишуться великими літерами.

Фрагменти, що вказують на фейковість листа

Приклад справжнього листа Європейської Ради та Європейської Комісії

Ба більше, діти Зеленського наразі перебувають в Україні, про це президент говорив зокрема в інтерв’ю італійському телеканалу RAI. «Думаю, що вони будуть працювати та жити в Україні. Вони сьогодні тут, вони навчаються в Україні. Потрібно, щоб молоді люди підіймали Україну після війни, це дуже важливо», —  зазначив Зеленський.  

Також в Україні знаходяться діти міністра закордонних справ Дмитра Кулеби. «Після 24 лютого на певному етапі мені довелось ухвалювати найважче для мене рішення —  повертати в Україну дітей чи ні. Я своїх дітей, які хотіли повернутися, повернув не просто в Україну, а в Київ. Тож у перемозі України я зацікавлений як ніхто інший —  не просто як громадянин цієї держави, а й тому, що тут мої діти, і я хочу, щоб вони жили у безпеці і в них усе було добре», —  коментував це питання міністр.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний