ФЕЙК: Для Володимира Зеленського в Молдові зробили персональне бомбосховище

ФЕЙК: Для Володимира Зеленського в Молдові зробили персональне бомбосховище

28 Червня 2023
FacebookTwitterTelegram
445

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали поширюють фото зустрічі Володимира Зеленського на переговорах у Молдові. Пропагандисти заявляють, нібито для Президента України в Молдові побудували персональне бомбосховище, а самі переговори проходили під землею.

Це — фейк. Переговори Володимира Зеленського проходили на виноробні в старовинному замку «Мімі».

Скриншот допису

Зворотний пошук у Google Images показав, що фото із Володимиром Зеленським зробили під час його візиту до Молдови 1 червня 2023 року. Президент України взяв участь у саміті Європейської політичної спільноти. Зокрема в другому засіданні Європейської політичної спільноти взяли участь голови 45 держав та урядів.

На сайті Європейської ради можна побачити загальне фото лідерів, які взяли участь у саміті. Зустріч відбувалася в замку «Мімі» — старій виноробні неподалік Кишиневу.

Загальне фото учасників саміту в Молдові 1 червня 2023 року. Джерело: сайт Європейської ради

Тож найімовірніше зустріч Володимира Зеленського з лідерами проходила в одній із кімнат замку. Теза про те, що переговори проходили під землею — неправдива. На фото, яке поширюють пропагандисти, можна побачити як на стіни падає природне світло. На інших зображеннях також можна побачити вікна у приміщенні. Повідомленнями про персональне бомбосховище пропагандисти вкотре намагаються дискредитувати Президента України.

Володимир Зеленський та Еммануель Макрон на саміті в Молдові 1 червня 2023 року. Джерело: Офіс Президента України

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний