ФЕЙК: До складу вакцин входять клітини абортованих людських ембріонів | VoxUkraine

ФЕЙК: До складу вакцин входять клітини абортованих людських ембріонів

22 Вересня 2020
FacebookTwitterTelegram
2898

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook.

У цьому відео стверджується, що до складу вакцин входять абортовані клітини людського ембріону. Авторка запевняє, що у вакцині присутня чужорідна ДНК та хромосоми «нездорового геному», що спричиняють різні види раку. 

Це неправда: до складу вакцин не входять клітини абортованих людських плодів. Однак деякі віруси, що входять до складу вакцин, вирощують у клітинах-нащадках тканин, зібраних із абортованих людських плодів багато десятиліть тому.

Науковці підрахували, що вакцини, виготовлені завдяки одному із видів ліній клітин ембріонів (WI-38), та їхні похідні запобігли майже 11 млн смертей та 4,5 млрд випадків захворювань.

Вакцини від вітряної віспи, краснухи, гепатиту А та один препарат вакцини проти сказу виготовляють, вирощуючи віруси у фібробластах ембріона плоду. Фібробласти — це клітини, необхідні для утримання шкіри та інших сполучних тканин разом. Вперше ці клітини для виготовлення вакцин отримали в результаті планового переривання двох вагітностей на початку 1960-х. Ці самі ембріональні клітини, отримані десятиліття тому, продовжують рости в лабораторіях, і їх по сьогодні використовують для виготовлення вакцин. Нові додаткові джерела клітин плоду не потрібні.

У відео авторка стверджує, що «кожній дитині вводиться нездоровий генетичний код із патологіями та хворобами, що сприяють виникненню раку». Цей висновок вона робить на основі доповіді італійської асоціації Corvelva:

«Італійська організація Corvelva провела повне секвенування генома клітинної лінії MRC-5, які саме використовують у деяких вакцинах <…> У вакцині присутній повний геном (ДНК) усіх хромосом якогось певного індивіда <…> В ньому знайдено понад 560 генів, які пов’язані із різноманітними формами раку».

Так зване дослідження італійської групи Corvelva — це доповідь, яка не містить базового опису ходу дослідження, і вона ніколи не була опублікована в авторитетному науковому журналі. До того ж організація «Corvelva» — це не наукова інституція, а асоціація із чіткою антивакцинаторською позицією. Вони не надають інформацію про те, як збирали зразки та як вони дійшли висновку, що ці гени походять від ракових клітин. 

Насправді ж після вирощування вірусу у клітинах ембріону його очищають, аби видалити реагенти для росту та рештки клітин. Під час цього процесу очищення клітинна ДНК, що залишилася, також руйнується. У кінцевому препараті вакцини залишки ДНК є мінімальними (трильйонні частини грама) та сильно фрагментованими. Оскільки ДНК фрагментована, вона не може утворити цілий білок, який здатний зашкодити. Окрім цього, ДНК вакцини не може вбудовуватись у людську ДНК, щоби спричиняти будь-які зміни в організмі. 

Походження подібних фейків прослідковуємо також із цитування текстів колишньої американської дослідниці Терези Дейшер. Вона написала відкритий лист, у якому пов’язала захворювання на аутизм з використанням у вакцинах ДНК абортованих ембріонів. Цей текст не пройшов процесу наукового рецензування, а інші вчені розкритикували його за низку порушень. Про це ми писали раніше тут.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний