ФЕЙК: Доданки слова CORONA пов’язані з номером кампанії Байдена | VoxUkraine

ФЕЙК: Доданки слова CORONA пов’язані з номером кампанії Байдена

3 Лютого 2021
FacebookTwitterTelegram
3305

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють відео, що пов’язує коронавірус із номером виборчої кампанії Байдена. Автор відео стверджує, що якщо пронумерувати кожну букву у слові “сorona” (за англійським алфавітом), додати всі цифри і дописати цифру, яка відповідає кількості букв у слові Corona, отримаємо 666. Якщо 2020 рік (рік виникнення коронавірусу) поділити на 666, то в результаті матимемо номер, який Джо Байден використав у своїй кампанії (30330).

Кадри з відео, яке поширюють.

 

Проте усе це – нічим не підтверджена теорія змови.

По-перше, назва хвороби, через яку оголосили пандемію, не Corona, а COVID-19. Це захворювання викликається коронавірусом SARS-CoV-2. А Corona – це лише вживана коротка форма слова “coronavirus”, але вона не вживається в офіційній комунікації. 

По-друге, рік виявлення нового коронавірусу – 2019-й, а не 2020-й. 31 грудня 2019 року китайський уряд повідомив про наявність кластеру нового захворювання в Ухані.

По-третє, 30330 – це лише телефонний номер, на який можна було відправити повідомлення, щоб долучитися до передвиборчої кампанії Джо Байдена. Безпідставно стверджувати про приховане значення цієї комбінація цифр. 

По-четверте, якщо проводити подібні маніпуляції з тими чи іншими числами, завжди є ймовірність знайти якісь співпадіння, які підтверджують (або заперечують) очікування чи гіпотези авторів. У цьому, зокрема, і полягає суть подібних конспірологічних теорій. 

Схожі теорії про зашифровані сенси у назві «COVID-19» ми вже спростовували тут і тут.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний