ФЕЙК: Документ Міністерства оборони України про кількість втрат серед українських військових

ФЕЙК: Документ Міністерства оборони України про кількість втрат серед українських військових

29 Серпня 2022
FacebookTwitterTelegram
641

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють документ, підписаний Головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним, про понад 76 тисяч загиблих, більше 42 тисячі поранених та майже 3 тисячі зниклих безвісти українських військових від початку повномасштабного російського вторгнення.

Утім, це — фейк. Документ, найімовірніше, підробили, він містить численні помилки. 

Підроблений документ

У документі, опублікованому російськими ЗМІ, багато помилок. Наприклад:

  • «Секретарю Ради національної Безпеки і обороні України» замість «Секретарю Ради національної безпеки й оборони України»;  
  • «Шановний Олексій Мячеславовичу» замість «Шановний Олексію Мячеславовичу»;   
  • «інформації о загиблих» замість «інформації про загиблих»;
  • «о отриманих поранення» замість  «про поранених»;
  • «76 640 чоловік» замість «76 640 осіб».        

Крім того, документ написаний на бланку Міністерства оборони України, тоді як Валерій Залужний є Головнокомандувачем Збройних сил України. Також, як стверджує Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, ​​під час бойових дій поранених завжди більше, ніж убитих (вдвічі або втричі).

Валерій Залужний 22 серпня зазначив, що під час повномасштабної війни з росією загинуло близько 9 тисяч українських військових. Олег Котенко, уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, розповів, що понад 7 тисяч українських військових вважаються зниклими безвісти. Більшість із них перебувають у полоні.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний