ФЕЙК: Документ про низький морально-психологічний стан військових 123-ої бригади тероборони ЗСУ

ФЕЙК: Документ про низький морально-психологічний стан військових 123-ої бригади тероборони ЗСУ

28 Квітня 2023
FacebookTwitterTelegram
739

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали поширюють нібито донесення про морально-психологічний стан 123 бригади територіальної оборони, яка нібито дислокована у Херсонській області. Як зазначають у документі, українські військові все частіше почали залишати позиції, відмовляються виконувати завдання на передових позиціях. Також вони нібито саботують накази та розпорядження командирів. 

У документі не вказано ім’я, кому саме він адресований. Також 123-тя бригада ТрО заявила, що даний документ їм не належить. 

Скриншот допису

Для початку ми перевірили документ на наявність помилок та відповідність до норм українського діловодства. Зокрема, у подібній документації крім посади особи вказують її прізвище та ініціали. У цьому «донесенні» справа зверху адресат вказаний як «командувачу ОУВ “ХЕРСОН”», проте не вказані його прізвище та ініціали. Також помилка присутня у назві документу — правильно писати «донесення щодо морально-психологічного забезпечення», а не «донесення з морально-психологічного забезпечення».

Відповідно до Інструкції з надання доповідей і донесень, затвердженої наказом Міноборони, донесення — це інформація щодо надзвичайної ситуації, події, кримінального правопорушення, військового адміністративного правопорушення та адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, надана в усній або письмовій формі до вищого органу військового управління та відповідного органу управління Військової служби правопорядку у Збройних Силах України. 

У такому випадку, документ повинен був писатися не для «командувача ОУВ “ХЕРСОН”», а для вищого військового органу (наприклад, штабу військової частини) та органу Військової служби правопорядку.

Ми звернулися до 123 бригади ТрО ЗСУ з запитом, чи справді даний документ їм належить. Їхня відповідь була наступною: «Дані “документи” — підробка, фальшивка російських спецслужб. Останнім часом в мережі з’являється безліч фейків, переважно на телеграм-каналах, які тотально контролюються фсб». 

Скриншот документа, де відсутні прізвище та ініціали. 2. Відповідь 123 бригади ТрО

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний