ФЕЙК: Донька Залужного володіє віллами на Канарських островах та у Чилі

ФЕЙК: Донька Залужного володіє віллами на Канарських островах та у Чилі

17 Лютого 2023
FacebookTwitterTelegram
3789

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито донька Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного володіє нерухомістю на Канарських островах та в Чилі. Як доказ додають довідки про реєстрацію нерухомого майна.

Це — фейк. Насправді документи про володіння нерухомістю підробили.

Скриншот допису

Спершу ми вирішили перевірити документи за допомогою інструменту для перевірки оригінальності фотографій у FotoForensics. Програма використовує метод ELA, що аналізує рівень помилок на зображеннях. Зокрема на фото одного з документів можна побачити, що текст виділено більш яскравим кольором, ніж печатки на фоні документа позаду.

Зліва: фото документа; справа: аналіз зображення за методом ELA у Fotoforensics

На фото також можна побачити назву органа «Registradores de España» — це Колегія реєстраторів нерухомості в Іспанії. Ми порівняли документи, що розміщені на офіційному сайті реєстраторів та виявили, що це довідка про реєстрацію майна. Вона містить інформацію про власника, єдиний реєстраційний код, номер кадастрової ділянки та інші дані. На зображені вище зазначений ідентифікаційний код (IDUPIR) — 35010000809021. Тож ми вирішили перевірити, чи справді існує документ про реєстрацію майна під таким ідентифікаційним номером. Однак пошук помешкання за ідентифікаційним номером показав, що цей IDUPIR недійсний.

Також у документах неправильно переклали прізвище — «Zaluzhnaya» (ніби перекладали з російського варіанту «Залужная»). Насправді ж правильний переклад прізвища Залужна англійською буде «Zaluzhna».

Скриншот пошуку майна за ідентифікаційним кодом. Джерело: сайт з реєстрації нерухомості в Іспанії

За допомогою зворотного пошуку у Google Images ми знайшли віллу, фото якої поширюють у мережі. Ця вілла і справді розташована на Канарських островах та виставлена на продаж за майже €3 млн. На сайті можна побачити різні фото вілли, зокрема й те, що поширюють у мережі.

Фото вілли, яка виставлена на продаж в Іспанії. Джерело: сайт із продажу нерухомості

Ми перевірили й інші фото з публікації користувачів. Аналіз у FotoForensics показує, що текст на другому «чилійському» документі також більш яскравий, ніж фон позаду, а отже довідку відредагували.

Зліва: фото документа; справа: аналіз зображення за методом ELA у Fotoforensics

До того ж ми знайшли компанію CBRS, яка реєструє нерухомість після купівлі-продажу у Чилі. Пошук нерухомості за вказаним на реєстраційному документі номером («fojas 69923») показав, що немає жодного реєстраційного документа за цим номером. Також у мережі ми знайшли схожі документи, але з іншими даними, які цілком могли використати для підробки.

Також на підробленому «чилійському» документі теж неправильно написали прізвище Христини Залужної («Zaluzhnaya»). 

Скриншот пошуку майна за номером реєстрації. Джерело: сайт з продажу нерухомості в Чилі

Зворотний пошук у Google Images показав, що вілла у Чилі також виставлена на продаж за $1,3 млн. Серед усіх фото на сайті з продажу помешкання є і те, яке поширюють користувачі.

Фото вілли, яка виставлена на продаж у Чилі. Джерело: сайт із продажу нерухомості

Дописами про маєтки доньки Валерія Залужного за кордоном користувачі намагаються дискредитувати вище керівництво України. Раніше ми спростовували фейк, нібито Володимир Зеленський здав російській парі в оренду свою віллу в Італії. Агент із нерухомості спростував цю інформацію та зазначив, що Зеленські здавали віллу з умовою, що орендарями не можуть бути росіяни.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний