ФЕЙК: Дворічна дитина померла під час випробувань вакцини Pfizer
Beta

ФЕЙК: Дворічна дитина померла під час випробувань вакцини Pfizer

20 Травня 2021
FacebookTwitterTelegram
92

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

Мережею поширюють інформацію про смерть дворічної дитини, яка була учасницею випробувань вакцини Pfizer. Як доказ автори прикріплюють скриншот із американської системи звітування про побічні ефекти після вакцинації (VAERS).

Насправді це твердження безпідставне. Будь-хто може вносити дані до VAERS, тож база містить ніким не підтверджену інформацію. А запис про нібито смерть дворічної дитини взагалі вилучили з бази, бо він був сфальсифікований.

Приклад допису у фейсбуці

Система звітування про несприятливі події після вакцинації (VAERS) — це американська федеральна програма нагляду за безпечністю вакцин. Її проводять Центри з контролю та профілактики захворювань (CDC) та Управління з продовольства і медикаментів США (FDA).

На сайті CDC застерігають: звіти VAERS “можуть містити неповну, неточну, випадкову або неперевірену інформацію”. Дані про побічні ефекти після вакцинації у VAERS може внести будь-хто — і ці випадки ніяк не підтверджують.

У звіті, на який посилаються у дописах про смерть дитини, йшлося, ніби дворічна дівчинка отримала другу дозу вакцини Pfizer 25 лютого. 1 березня вона перенесла якусь серйозну побічну реакцію, а 3 березня померла.

У коментарі для Reuters співробітник CDC повідомив, що цей звіт підробили, тому його взагалі видалили з системи VAERS. Запис під номером ID1074247 більше не можна знайти в базі VAERS, доступної для завантаження тут.

До того ж вакцини від COVID-19 поки не були затверджені для дітей такого малого віку. У дописах стверджують, ніби дитина була учасницею клінічних випробувань Pfizer на дітях віком до 12 років. Однак це дослідження розпочалося тільки через місяць після того, як у VAERS додали фейковий звіт про смерть дворічної дитини.

Першим добровольцям педіатричного випробування ін’єкції зробили 24 березня, пояснила Reuters представниця Pfizer Шарон Кастільо. А повідомлення про смерть дитини зареєстрували ще 3 березня.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний