ФЕЙК: «Економіст Роберт Кійосакі назвав будь-які фінансові вливання в Україну безглуздими», — Bloomberg

ФЕЙК: «Економіст Роберт Кійосакі назвав будь-які фінансові вливання в Україну безглуздими», — Bloomberg

23 Лютого 2024
FacebookTwitterTelegram
282

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські пропагандисти поширюють новину, нібито американське медіа Bloomberg випустило відео, в якому американський економіст Роберт Кійосакі назвав інвестиції в Україну безглуздими.

Це — фейк. Bloomberg не публікували такого відео, ролик змонтували з уривків, які не мають стосунку одне до одного. Кійосакі не виступав проти інвестицій в Україну.

Скриншот допису

Відео, опублікованого пропагандистами, немає на офіційних каналах Bloomberg — сайті, твіттері, фейсбуці, ютубі та інстаграмі. Медіа випускає відео різних форматів із дещо відмінним графічним оформленням для кількох платформ, проте в жодному з них не використовує оформлення титрів чорними літерами на білому фоні із логотипом у верхній правій частині екрана. Сам Кійосакі також не називав інвестиції в Україну безглуздими на своїх сторінках у фейсбуці, твіттері та інстаграмі.

Пропагандисти змонтували відео з кількох роликів, які не мають стосунку одне до одного. Зокрема, за ключовими словами нам вдалося знайти уривок відео із самим Кійосакі. Це інтервʼю ютуб-каналу «Finance With Sharan», опубліковане 6 вересня 2023 року. У ньому спікер обговорював актуальні новини у сфері фінансів, політики тощо. Йшлося і про Україну, зокрема, Кійосакі заявив, що для підтримки України США друкують долари, тому не варто зберігати свої заощадження в цій валюті. Економіст не заявляв про безглуздість фінансової допомоги Україні.

Зліва — скриншот із фейкового відео, справа — уривок із оригінального інтервʼю Роберта Кійосакі

Пропагандисти стверджують, що Кійосакі зробив цю заяву на зустрічі міжнародної інвестиційної компанії Traderfriends. Це не відповідає дійсності, оскільки насправді Traderfriends — це компанія, яка надає освітні послуги з трейдингу. І нам не вдалося знайти будь-яких доказів того, що Роберт Кійосакі виступав на їхнє запрошення. Остання публікація з економістом на сторінці компанії в ютубі датується 14 січня 2018 року.

Невдовзі після початку повномасштабного вторгнення росії Кійосакі підтримав Україну і заявив, що якби опинився в Україні, теж боровся би за свободу. Щодо впливу війни на економіку, Кійосакі наголошує, що це дасть поштовх розвитку криптовалюти.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний