ФЕЙК: Ексміністр оборони Британії Вільямсон звинуватив українське командування у провалі Курської операції

ФЕЙК: Ексміністр оборони Британії Вільямсон звинуватив українське командування у провалі Курської операції

31 Березня 2025
FacebookTwitterTelegram
135

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські канали, посилаючись на BBC News, поширили інформацію, нібито ексміністр оборони Великої Британії Гевін Вільямсон звинуватив українське військове керівництво у «провалі» Курської операції. У ролику наводять таку його цитату: «Вони (командування Сил оборони ред.) привели десятки тисяч добре підготовлених і екіпірованих людей на бійню, прямо під російський приціл».

Однак це фейк. BBC не публікувало це відео, цитата Гевіна Вільямсона вигадана. Оформлення ролика помітно відрізняється від характерного стилю відео BBC.

Скриншот допису

На сайті BBC News чи в соцмережах медіа немає цього матеріалу. Пошук за «цитатою» Вільямсона також не дав результатів. Про подібні заяви британського ексміністра не писали ані міжнародні, ані українські ЗМІ. У його соцмережах також немає цих слів.

Гевін Вільямсон, слова якого навели у відео, дійсно був міністром оборони Великої Британії у 2017-2019 роках. Проте він не коментував вихід сил оборони з Курської області та ніколи не критикував українське військове командування. З початку повномасштабного вторгнення британський експосадовець підтримував Україну. Зокрема, у вересні 2024 він закликав чинного прем’єр-міністра Великої Британії дозволити Силам оборони використовувати ракети Storm Shadow для ударів по стратегічних цілях вглиб росії. 

На підробку ролика також вказують візуальні відмінності від оригінальних роликів BBC. Так, підроблене відео починається із заставки з логотипом BBC, хоча в справжніх роликах востаннє її використовували до вересня 2023 року. Відрізняється і стиль оформлення тексту: у відео пропагандистів заголовок розміщений просто на тлі відео, тоді як BBC використовує для титрування біло-червоний фон.

1 — скриншот фейкового ролика; 2,3 — скриншоти з оригінальних відео BBC News

Також відео змонтоване з кадрів, які є у вільному доступі, тобто створити такий ролик міг будь-хто. Раніше ми неодноразово спростовували фейки, які поширювали під логотипом BBC News.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний