ФЕЙК: Електроенергію з Одеси перенаправляють до Львова

ФЕЙК: Електроенергію з Одеси перенаправляють до Львова

14 Грудня 2022
FacebookTwitterTelegram
464

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито електроенергію з Одеси перенаправляють на захід України. Мовляв, тому станом на 19 листопада в Одесі три доби не було електропостачання, а у Львові було.

Утім, це неправда. 

22 листопада прем`єр-міністр України Денис Шмигаль спростував інформацію, нібито в деяких містах вимикають електропостачання, щоб покрити потреби інших. Він зазначив, що між станцією, яка виробляє електроенергію, та споживачами є підстанції та мережі, що транспортують електроенергію. Під час масованих атак росіяни обстрілюють саме ці об`єкти. Їх пошкодження призводить до ускладнень або зупинки транспортування електроенергії в окремі області чи райони.

Голова «Укренерго» Володимир Кудрицький повідомляв, що коли в енергетичній системі є дефіцит, «Укренерго» розподіляє його на кожну область пропорційно її споживанню. «Тобто ми говоримо кожному обленерго, скільки, який ліміт споживання, який ліміт потужностей він може подати своїм споживачам однією цифрою», — заявляв Кудрицький.

Росіяни намагаються вивести з ладу усю систему та дати додаткове навантаження на мережу, аби швидко покрити дефіцит було неможливо. «Б’ють по мережах, щоб зменшити нашу здатність передавати електроенергію з одного регіону в інший і створити в енергосистемі «вузькі місця». З іншого боку, б’ють по електростанціях, по нашій здатності виробити достатньо електроенергії, щоб забезпечити потреби всіх споживачів», — пояснював голова «Укренерго».

Однак повністю вимкнути електропостачання в одній області, аби направити її в іншу, неможливо без відповідних ресурсів для цього. Про це у коментарі для «Телебачення Торонто» розповів директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко. В Україні є десятки електростанцій, які живлять відповідні регіони. Але це не означає, що електростанція в одній області може передавати ресурси іншій.

Харченко також пояснив, що відсутність електропостачання в Одесі зумовлена кількома факторами. По-перше, світла в області немає тривалий час через пошкоджені внаслідок обстрілів об`єкти інфраструктури. По-друге, тому, що міська влада регіону раніше не вкладала достатньо коштів у відновлення старих мереж.

Після масованих обстрілів росії 15 та 17 листопада були зафіксовані влучання в об`єкти інфраструктури у Києві, Житомирі, Харкові, Львові, Кривому розі, Рівному, Хмельницькому, Тернополі та Дніпрі. Окрім цього, 17 листопада ракети влучили в об`єкт інфраструктури в Одеській області. Після цього директор департаменту систем життєзабезпечення та енергоефективності Одеської обласної військової адміністрації Антон Шалигайло повідомив про запровадження аварійних відключень світла в області та по всій країні.

Обстріли вплинули не лише на електропостачання в Одесі, але й у Львові. 15 листопада 80% міста залишилося без світла, а наступного дня електропостачання відновили в більшості будинків. Через нові російські атаки 17 листопада у Львові запровадили аварійні відключення світла. 18 листопада місто повернулося до планових відключень із можливістю додаткових аварійних.

Російські ЗМІ намагаються використати складну ситуацію з електропостачанням в Україні для дестабілізації та розхитування суспільних настроїв. У новинних повідомленнях російські медіа підміняють причинно-наслідкові зв’язки, звинувачуючи у відсутності електроенергії українську владу чи енергетиків. Насправді перебої з електроенергією відбуваються саме внаслідок російських атак на об’єкти інфраструктури.

Раніше ми спростовували фейк, ніби українська влада заробляє на блекауті.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний