ФЕЙК: Ентоні Патч у 2014 році передбачив пандемію COVID-19

ФЕЙК: Ентоні Патч у 2014 році передбачив пандемію COVID-19

31 Липня 2021
FacebookTwitterTelegram
1327

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

Мережею поширюють відео 2014 року, в якому автор книг Ентоні Патч передбачає пандемію коронавірусу та розповідає, що Пентагон та CDC (Центри контролю та профілактики захворювань США) із 2011 року готуються до зомбі-апокаліпсису. За його словами, зомбі-апокаліпсис стане наслідком збільшення попиту на вакцини, які змінять ДНК вакцинованих. Раніше це вже спростовували незалежні іноземні фактчекери з Myth Detector.

Патч не передбачав пандемію коронавірусу SARS-CoV-2 у 2019 році. Про існування інших видів людських коронавірусів вже було відомо до 2019 року. І на відео Патч розповідає про вірус MERS-CoV, який вперше виявили у 2012 році. Новий коронавірус SARS-CoV-2 з’явився наприкінці 2019 року і вперше був ідентифікований в Ухані. Детальніше про це ми писали тут.

На підтвердження слів Ентоні Патча про підготовку Пентагона до зомбі-апокаліпсису у відео демонструють скриншот плану під назвою CONPLAN 8888-11 “Counter-Zombie Dominance”:

Кадр із відео, частина скриншоту оригінального документу

План під назвою CONPLAN 8888-11 “Counter-Zombie Dominance” опублікували в 2011 році. Зомбі були використані як умовні вороги в жартівливій формі. Молодші військові офіцери створили цей план для проходження практики з Міністерством оборони. Студентам треба було розробити письмовий план на випадок надзвичайних ситуацій. І вони вирішили, що образ зомбі буде більше заохочувати до активних дій, ніж образ людини-ворога.  

У відео показали лише частину першої сторінки документу, обрізавши зображення зомбі та застереження, що це все — вигадка. 

Скриншот оригінального документу, у коментарі, виділеному червоним, пояснюється, що цей сценарій — вигаданий

Інший план, про який згадує Ентоні, розроблений Центром підготовки та реагування CDC. Утім, як і Пентагон, CDC використовує такий план як навчальний ресурс. Такі вигадані сценарії виявилися дуже ефективним способом залучення аудиторій та кращого інформування населення про те, що робити у випадку стихійного лиха.

У CDC навіть підготували навчальний графічний роман, а також спеціальний посібник для педагогів.

Патч також стверджує, що вакцини змінюють ДНК людини. Це неправда. Детально про те, як працюють мРНК-вакцини та чому вони не можуть змінювати ДНК людини, VoxCheck писав тут  і тут.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний