ФЕЙК: Епідемії виникають через щеплення – приклад Великобританії | VoxUkraine

ФЕЙК: Епідемії виникають через щеплення – приклад Великобританії

Photo: Лєна Шуліка, VoxUkraine
14 Липня 2020
FacebookTwitterTelegram
719

Перевірка фейків у рамках партнерства з Фейсбук

У мережі поширюється інформація про те, що щеплення є причиною епідемій. Автор посту наводить приклад з історії Англії, стверджуючи, що як тільки вакцинація стала там обов’язковою у 1853 році, відразу ж почалися масові епідемії, зокрема епідемія віспи. Він також зазначає, що викорінення віспи насправді було досягнуто завдяки ізоляції і карантину, і зовсім не завдяки вакцинації.

Основне твердження автора, що саме обов’язкова вакцинація стала причиною поширення епідемії, не відповідає фактам. Такі країни, як Бельгія і Австрія ніколи не робили вакцинацію обов’язковою, втім мали у 3-4 рази вищі показники смертності від віспи, ніж Англія у вказаний період. У Швеції найвищі показники захворюваності приходилися на 1774-1800 роки, в той час, як вакцинація розпочалася лише у 1801 році.

Обов’язкова вакцинація була юридично запроваджена в Англії у 1853 році. Закон зобов’язував робити щеплення проти віспи усім дітям, які були народжені після 1 серпня 1853 року, протягом перших 3 місяців їхнього життя. Батьки, які не робили вакцинацію своїм дітям, каралися штрафом. До 1860-х років дві третини немовлят були вакциновані. У результаті, відбулося падіння смертності внаслідок віспи (наразі віспа вважається першим і єдиним людським захворюванням, яке вдалося повністю викорінити саме завдяки вакцинації).

Однак вже у 1898 році в Англії ввели новий закон, який дозволив батькам самостійно приймати рішення щодо щеплення своїх дітей. 

Наразі у Великобританії вакцинація також не є обов’язковою для всіх.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний