Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta
У мережі поширюють інтерв’ю міністра цифрової трансформації України Михайла Федорова для Forbes. У ньому він нібито завуальовано повідомляє про створення військового електронного кабінету та розсилання повісток у «Дії».
Однак це — фейк. Гіпотетична поява військового квитка у «Дії» не означає автоматичного створення військового електронного кабінету та надсилання повісток у додатку. Пресслужба Мінцифри спростувала інформацію про розміщення військового квитка, військового е-кабінету та повісток у «Дії».
Скриншот допису
7 лютого 2024 року Forbes опублікували інтерв’ю з віцепрем’єр-міністром України з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністром цифрової трансформації Михайлом Федоровим. У ньому він повідомив про можливу появу військового квитка у застосунку «Дія». Проте він одразу зазначає, що, найімовірніше, цього не буде. Міністр уточнив, що над проєктом працюють окремо і буде правильно, якщо Міністерство оборони України повідомить про це першим. Водночас міністр не заявляв, що в «Дії» будуть розсилати повістки чи створювати військовий електронний кабінет.
8 лютого пресслужба Мінцифри повідомила Forbes, що військового квитка, повісток та військового електронного кабінету у «Дії» не буде. Зокрема для останнього створять окрему інформаційну систему на базі Міноборони.
Варто розуміти різницю між військовим квитком та повісткою. Перше — це документ, що посвідчує особу військовослужбовця (військовозобов’язаного, резервіста) та визначає належність його власника до виконання військового обов’язку. Друге — це документ про виклик до ТЦК і СП. У такому випадку навіть гіпотетична поява військового квитка у «Дії» не означає надсилання повісток через застосунок чи створення військового електронного кабінету.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний