ФЕЙК: Фейкова вакцинація світових лідерів | VoxUkraine

ФЕЙК: Фейкова вакцинація світових лідерів

12 Лютого 2021
FacebookTwitterTelegram
650

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють декілька варіацій відео, на якому медичний працівник вводить нібито вакцину. Утім, самої рідини у шприці не видно. Більш того, на одному з відео зображують неодноразовий повтор уколу та рух поршня шприца вперед-назад в умовах максимально наближення. В описі до відео ніяких уточнень про місце проведення вакцинації чи її учасників не надається, утім на основі хештегів #наглядно та #ФАКцинаційний_лохотрон_світових_вельмож зрозуміло, що автори дописів стверджують про фейкову вакцинацію. 

Кадр відео, яке поширюють у Facebook.

 

Утім, ін’єкцію з вакциною від COVID-19 робили. Подібні заяви, пов’язані з поширеним відео, уже перевірили незалежні фактчекери з Raskrikavanje.me та Factograf.hr

Вакцинацію, показану на відео, проводили у муніципалітеті Кішада в Бразилії, штат Сеара. Особа, якій зроблений укол, – Бенедіта Олівейра (Benedita Oliveira), міністерка охорони здоров’я цього муніципалітету.

Бразильський інформаційний портал Opovo оприлюднив у себе на сайті офіційний коментар ситуації від адміністрації міста Кішада. Так, «невидимість» рідини у шприці зумовлена малим дозуванням – доза вакцини становить лише 0,5 мл, через це її дуже важко помітити. У доказ своїх слів адміністрація також надала повну версію відео, на якій можна побачити процес підготовки та набору вакцини. 

Кадр повного відео, на якому видно процес підготовки та набору вакцини (справа).

 

Щодо повтору уколу та руху поршня шприца вперед-назад, то це можна пояснити тим, що відео відредагували. На оригіналі чітко видно, що був один укол.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний