ФЕЙК: Фельдшер із Рівного вилікував коронавірус методом затримки дихання | VoxUkraine

ФЕЙК: Фельдшер із Рівного вилікував коронавірус методом затримки дихання

Photo: Лєна Шуліка, VoxUkraine
7 Липня 2020
FacebookTwitterTelegram
4369

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі активно поширюють відео, у якому фельдшер із Рівного Василь Демчук розповідає, як він самотужки вилікував вірусну інфекцію у себе та ще 5 людей. Мовляв, спрацював метод затримки дихання: видихати із затримками дихання або ж дихати у поліетиленовий пакет. 

Розбираємо логіку тверджень та спростовуємо неправдиві тези рівненського фельдшера. 

По-перше, сам автор відео не впевнений, що він чи його жінка були хворі саме на COVID-19. Василь Демчук згадує лише один симптом — підвищену температуру. Вона справді може бути одним із симптомів, однак єдиним надійним способом підтвердження діагнозу «COVID-19» є лабораторне тестування методом ПЛР. Зважаючи на розповідь, автор чи його дружина не проходили ПЛР-тестування, а отже не можна навіть стверджувати, що вони були хворі. 

Василь Демчук запевняє, що згаданим методом він «вилікував» ще 4 людей, проте, за його словами, лише у двох із них було підтверджено нову коронавірусну інфекцію. 

VoxCheck не може перевірити, чи насправді у людей, про яких говорить Василь Демчук, була коронавірусна хвороба. Утім нагадуємо, що ні експрес-тести, ні ІФА-тести не дають підстави для встановлення діагнозу «COVID-19». Їхній «позитивний» результат є лише додатковою підставою для проведення ПЛР-діагностики. 

Метод «лікування» нового коронавірусу полягає в тому, щоб «перекрити» вірусу доступ до кисню.Автор хибно стверджує, що саме через потребу в кисні вірус вражає дихальні органи. Насправді новий коронавірус потрапляє в організм через ніс, рот або ж очі, а потім приєднується до клітин у дихальних шляхах. Однак будь-які живі клітини організму людини отримують кисень через кров, тому логіки в тому, аби якимось чином залишити без кисню винятково клітини органів дихання, немає. 

Щодо самої техніки затримки дихання, то про неї говорять у контексті дихальних вправ, які деякі лікарі радять для розробки легень. Однак не всі радять їх виконувати: хоча для здорової людини вони загалом можуть бути корисними, у деяких випадках такі вправи можуть нашкодити. Наприклад, погіршити симптоми у тих, хто вже має задишку. Попри те, що деякі дослідження показують, що різні техніки дихання в комплексі з іншими вправами дійсно можуть покращити імунітет, йдеться тільки про зменшення симптомів респіраторних захворювань, а не їхнє зникнення.

Також Василь Демчук стверджує, що вірус (попри те, що він не визначився, який саме — новий коронавірус чи якийсь інший) можна вбити «вуглекислотою». Наразі немає жодних досліджень з приводу того, як вуглекислий газ діє на новий коронавірус, і немає жодних доказів його дієвості. 

До того ж у відео йдеться про те, що двоє людей із підтвердженим коронавірусом до застосування «дихального методу» хворіли вже тиждень, а отже вони могли просто вже одужати: автор не розповідає, чи вони протягом цього часу отримували якесь лікування. 

За такою ж хибною логікою Василь Демчук називає апарати ШВЛ шкідливими, адже вони «підтримують коронавірус киснем». Це не так, адже ШВЛ необхідна, коли людина не може сама зробити вдих. Принцип роботи апарату полягає у тому, що він створює тиск і таким чином вдавлює дихальну суміш у легені. Тобто апарат потрібен не для збільшенню кількості кисню, а для штучної його подачі.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний