Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta
У мережі поширюють інформацію, що філіппінський суд видав міжнародний ордер на арешт Білла Гейтса у рамках розслідування наслідків антиковидної вакцинації. Прокуратура країни нібито встановила, що внаслідок вакцинальної кампанії у Філіппінах різко зросла кількість смертей: сотні тисяч громадян загинули, ще більше отримали захворювання, зокрема ті, які пов’язані з інвалідністю.
Утім філіппінський суд не видавав ордер на арешт Гейтса через вакцину від COVID-19. Раніше цей фейк спростували незалежні фактчекери з Reuters та FactCheck.org.
Cкриншот допису
Автори аналогічних публікацій посилаються на статтю видання «News Punch». Ресурс Media Bias / Fact Check (ним користуються незалежні фактчекери мережі IFCN) оцінює «News Punch» як конспірологічне видання, що регулярно поширює фейкові новини.
У публікації «News Punch» йдеться про те, що «суд із тяжких злочинів» у Манілі, Філіппіни, видав ордер на арешт Гейтса. Утім, у Манілі немає «суду з тяжких злочинів». Список усіх судів у Манілі можна побачити на сайті Верховного суду Філіппін. Ми не знайшли згадки про такий суд і в інших перевірених джерелах. Суди у справах по тяжким злочинам існували у Філіппінах до 2004 року, того ж року їх скасував Верховний суд Філіппін. Наразі тяжкі злочини розглядаються регіональними судами першої інстанції, відповідно до 13-го Конгресу Республіки Філіппіни.
Дайан Десьєрто, професорка права Університету Нотр-Дам, яка також викладала в юридичному коледжі Філіппінського університету, повідомила Reuters, що спеціальні суди створюються під адміністративним керівництвом Верховного суду Філіппін, і вона не бачила жодних постанов про створення «суду з тяжких злочинів». Анна Су, професорка права в Університеті Торонто, яка працювала юристом у Верховному суді Філіппін, також зазначила для FactCheck.org, що такого суду не існує.
Представник Білла Гейтса повідомив Reuters та FactCheck.org, що філіппінський суд не видав ордер на арешт Гейтса через вакцину від COVID-19.
Щеплення проти COVID-19 у Філіппінах не обов’язкове. Утім, уряд наполегливо закликає населення вакцинуватися, аби уникнути важкого перебігу хвороби. ВООЗ зазначає, що серйозні побічні ефекти від вакцин проти COVID-19 можливі, але вкрай рідкісні. Станом на 7 березня 2023 року, у Філіппінах зафіксовано близько 66 тис. смертей від COVID-19.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний