ФЕЙК: Фото контейнерів для небезпечних біоматеріалів із підземного госпіталю в Маріуполі

ФЕЙК: Фото контейнерів для небезпечних біоматеріалів із підземного госпіталю в Маріуполі

17 Травня 2022
FacebookTwitterTelegram
1143

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють фото червоного контейнера для «особливо небезпечних біоматеріалів», який начебто знайшли у підземному госпіталі в Маріуполі кореспонденти російського видання «Комсомольська правда». Вони стверджують, що на ньому зображено знак «біологічного зараження». А сам контейнер призначений для рідин, крові та тканин. 

Скриншот публікації 

Однак на фото — ємність для утилізації медичних відходів, яку можна використовувати в медичних закладах та домашніх умовах. Раніше про це писали незалежні фактчекери з Myth Detector.  

У статті «Комсомольської правди» бачимо інше фото ємності. На ньому є напис «Danger Peligro», «Biohazard», «wastes», «sharps». Шукаємо інформацію про цю ємність за цими ключовими словами. 

Скриншот публікації «Комсомольської правди»

Ці контейнери можна купити онлайн. В описі до ємності вказано, що вона призначена для зберігання гострих предметів. Червоний відтінок забезпечує високу видимість, але водночас приховує внутрішні забруднення. Контейнер можна використовувати для професійних та особистих цілей. 

Червоний колір також може означати те, що вміст ємності є небезпечним, адже у ній можуть зберігатися забруднені гострі предмети. 

У Центрі протидії дезінформації при РНБО України повідомляли, що рф проводить інформаційно-психологічні операції щодо можливості застосування зброї масового ураження в Україні. Наприклад, 23 квітня Міноборони рф повідомило, нібито США готують провокації, аби звинуватити російських військових у застосуванні хімічної, біологічної чи ядерної зброї в Україні.

«Такі інформаційні вкиди є частиною інформаційно-психологічної операції рф, покликаної нагнітати панічні настрої серед українців, а також вчиняти тиск на світове співтовариство для зниження рівня підтримки України», — заявили в ЦПД. 

У березні 2022 року заступниця генсекретаря ООН з питань роззброєння Ідзумі Накаміцу заявила, що ООН не відомо про створення біологічної зброї в Україні. У США заявили, що саме рф досі підтримує програму розробки біологічної зброї.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний