Beta

ФЕЙК: Фото людей у противогазах 1918 року доводить, що історія з масками повторюється

31 Січня 2021
FacebookTwitterTelegram
10

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

Активістка Лідія Гончаренко поширила фото людей у противогазах, нібито зроблене у 1918 році під час пандемії іспанки.

Допис, який поширюють у Facebook.

 

Але насправді фото було зроблено набагато пізніше і не має відношення до пандемії іспанки.

Утім, фото не має нічого спільного з іспанкою 1918 року. Насправді, фото зробили 19 жовтня 1963 року. Оригінальний підпис під фото:

«Хоча це виглядає як сторінка з науково-фантастичної книги, це може бути точним попереднім переглядом подій, що настають. Неспроможність впоратися із зростаючими проблемами забруднення повітря може негативно позначитися на здоров’ї кожного чоловіка, жінки та дитини в мегаполісах. Поки що для мешканців міст немає належного захисту від отруйних вихлопних та промислових газів, смогу та інших пароподібних домішок. Якщо ситуація погіршиться, як передбачають деякі вчені, нашим єдиним захистом може бути оснащення всіх членів родини протигазами для щоденного походу на роботу та в школу. Знову чорна магія!»

Так, бачимо, що фото – про уявлення майбутнього, у якому не можна вийти надвір без засобів захисту через забруднення повітря.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний