ФЕЙК: Фото обстрілу церкви Архангела Михаїла в селі Ображіївка

ФЕЙК: Фото обстрілу церкви Архангела Михаїла в селі Ображіївка

31 Травня 2022
FacebookTwitterTelegram
1236

Перевірка фейків в рамках партнерства з Meta

У соцмережах поширюють фото з руйнуваннями нібито церкви Архангела Михаїла в селі Ображіївка в Сумській області. Автори вказують, що її обстріляли російські військові.

Утім, насправді на фото — храм на честь святого праведного Іоанна Кронштадтського у місті Хрестівка Донецької області (раніше Кіровське до перейменування у 2016 році). Ці фото зробили ще в серпні 2014 року, коли у храм поцілив снаряд. 

Фото з дописів у фейсбуці 

За допомогою зворотного пошуку зображень у Google вдалося з’ясувати, що фото зруйнованого храму з дописів поширюють із 2014 року. 26 серпня 2014 року на офіційному сайті Української православної церкви написали, що 23 серпня в результаті прямого попадання снаряда було зруйновано храм на честь святого праведного Іоанна Кронштадтського у Кіровському. У повідомленні посилаються на офіційний сайт Горлівської єпархії, де опублікували фото зруйнованого храму, які поширюють у соцмережах у 2022 році. 

У Горлівській єпархії повідомили, що храм був повністю зруйнований, троє людей загинуло, ще кількох постраждалих доставили до лікарень з тяжкими травмами. Снаряд пробив дах у центрі храму, покрівля завалилася на людей, які були на службі. 

Тоді речник Інформаційно-аналітичного центру РНБО України Андрій Лисенко повідомив, що храм обстріляли бойовики так званих «ЛДНР». 

У селі Ображіївка немає церкви Архангела Михаїла, там є лише Михайлівська церква, яка має зовсім інший вигляд. Повідомлень про те, що ця церква потрапляла під обстріли, не було. 

Михайлівська церква в Ображіївці на Сумщині

У місті Охтирка на Сумщині є Церква Архістратига Михаїла, однак повідомлень про те, що вона зазнала руйнувань через обстріли, також не було. 

Голова Сумської обласної військової адміністрації Дмитро Живицький повідомляв, що від ракетних обстрілів по Охтирці зазнала руйнувань одна з церков. На фото, яке прикріпив Живицький, видно храм Георгія Побідоносця. Це можна перевірити, співставивши світлину з телеграм-допису з фотографіями цього храму в Google Maps та інших відкритих джерелах.

Храм Георгія Побідоносця в Охтирці на Сумщині. Фото з відкритих джерел

Повідомлення про наслідки обстрілів у Охтирці з’явилося 17 травня. Дописи про руйнуваннями «церкви Архангела Михаїла в селі Ображіївка» — 20 травня. Припускаємо, що автори могли помилитися, передаючи саме цю новину. 

російські військові все одно руйнують храми та церкви в Україні 

Хоча у згаданих фейкових дописах наводять некоректний опис та нерелевантні світлини, російські війська дійсно обстрілюють храми. Від початку повномасштабної війни від атак російських військ уже постраждало щонайменше 130 релігійних споруд, з них 49 – перебувають на обліку як пам’ятки історії, архітектури та містобудування, повідомили в Міністерстві культури на інформполітики України.

Наприклад, під час бомбування міста Святогірськ у Донецькій області було частково зруйновано Святогірську лавру. А під Ірпенем (Київська область) обстріляли Храм Великомученика Георгія Побідоносця. На Житомирщині росіяни знищили пам’ятку національного значення – церкву Різдва Пресвятої Богородиці 1862 року будівництва. У Вербну неділю російські військові обстріляли храм у Сєвєродонецьку — Свято-Христо-Різдвяний Кафедральний Собор.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний