Beta

ФЕЙК: Фото протестів проти COVID-19 в Румунії

28 Вересня 2021
FacebookTwitterTelegram
327

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють фото нібито з протестів у Румунії проти карантинних обмежень. У дописах стверджують, що в Бухаресті, столиці Румунії, на протести вийшли п’ять мільйонів людей.

Допис, який поширюють у мережі

Утім, це — фейк. Насправді на фото зображені протести проти уряду у 2017 році. Цей фейк вже спростовували незалежні фактчекери з Reuters та AFP.

Зворотний пошук в пошуковику Bing показує, що фото вперше з’явилось у мережі в 2017 році. Його опублікував у своєму в акаунті в Facebook Ян Бреммер (Ian Bremmer)

Також це фото у день протестів опублікував аналітик Корт Дебеф (Koert Debeuf).

31 січня 2017 року в Румунії розпочалися протести через постанову уряду щодо амністії або відсутність кримінальної відповідальності для чиновників, засуджених за корупцію. 5 лютого в Бухаресті на протести вийшли 250-300 тисяч людей, у всій Румунії — понад 600 тисяч. Протестувальники вимагали від уряду скасувати постанову та піти у відставку. І хоча уряд і погодився скасувати постанову, у відставку пішов лише міністр юстиції.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний

Що читати далі