ФЕЙК: Фото решток російських військових, загорнутих у плівку на деревʼяних палетах

ФЕЙК: Фото решток російських військових, загорнутих у плівку на деревʼяних палетах

28 Липня 2023
FacebookTwitterTelegram
357

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширили фото, на яких зображені закривавлені рештки, обгорнуті у плівку та розміщені на дерев`яних палетах. У підписі до світлин вказано, що це рештки російських солдатів, які воювали проти України.

Утім, це фейк. Найімовірніше, на фото зображені рештки тварин.

Скриншот повідомлення

За зворотним пошуком у Google Images ми знайшли першоджерело фотографій. 4 липня 2023 року їх опублікували у групі «Шёпот Шебекино» у забороненій в Україні соціальній мережі «Вконтакте». У дописі йшлося про те, що 2 липня у Білгородській області, у селі Графівка, на вул. Верхній, буд. 5 залишили рештки невідомого походження. За цією адресою зареєстрована автономна некомерційна організація «Центр утримання та захисту безпритульних тварин “Ангел”» Мешканці скаржились, що місцева влада та служби ніяк не відреагували на скарги. 

Скриншот допису у групі «Шёпот Шебекино» 

Увечері 4 липня заступниця губернатора Білгородської області Юлія Щедрина повідомила, що тваринні рештки з вулиці прибрали та прикріпила фотопідтвердження. На представлених фото зображена та ж вулиця, що й у групі «Шёпот Шебекино».

 

Фото №1-2 — публікація Юлії Щедриної; фото №3 — публікація «Шёпот Шебекино»

Щедрина вказала, що на палетах були 2 тонни заморожених печінок та кишок, їх передали для собак у притулку «Ангел». Нам не вдалось підтвердити цю інформацію з інших джерел.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний