ФЕЙК: Фото собаки на фоні завалів внаслідок землетрусу у Туреччині в лютому 2023 року

ФЕЙК: Фото собаки на фоні завалів внаслідок землетрусу у Туреччині в лютому 2023 року

20 Лютого 2023
FacebookTwitterTelegram
1085

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють фото, на якому собака сидить поряд із людиною під завалами. Користувачі вказують, що на світлині — наслідки землетрусу у Туреччині у лютому 2023 року. 

Утім, це фото виклали у фотостоці ще у 2018 році. 

Скриншот допису

Ми вирішили знайти це фото через зворотний пошук у TinEye. Серед результатів пошуку можна помітити, що фото публікували ще у 2018, 2021 та 2022 роках у фотостоках Adobe Stock, Alamy, Shutterstock та інших. 

Фото підписане «Собака шукає постраждалих у руїнах після землетрусу». У підписі до світлини вказано, що її зробили 18 жовтня 2018 року. Автор — чеський фотограф Ярослав Носка. Проте нам не вдалося встановити точне місце зйомки. У профілі фотографа можна побачити й інші тематичні фото собак-рятівників

Раніше у мережі поширювали відео цунамі нібито з турецького узбережжя, яке спровокувало землетрус. Насправді відео зняли у Південній Африці в 2017 році.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний