ФЕЙК: Фото зі страти 26 корумпованих чиновників в Китаї | VoxUkraine

ФЕЙК: Фото зі страти 26 корумпованих чиновників в Китаї

24 Березня 2021
FacebookTwitterTelegram
2587

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють фото, на якому нібито зображено корумпованих чиновників Китаю, яких збираються стратити. 

Скриншот допису

 

Однак, це – фейк

На фото немає засуджених чиновників. Це раніше спростовували незалежні фактчекери з Rappler.

На фото зображено супровід китайськими поліцейськими суворо засуджених людей у Венчьжоу, Китай 7 квітня 2004 року. Того дня стратили 11 ув’язнених, але підтвердження того, що серед них були чиновники, немає.  

Жодна новинна організація не повідомляла про ймовірні страти 26 корумпованих урядовців Китаю. «Міжнародна амністія», неурядова організація у Лондоні, що спеціалізується на правах людини, також не повідомляла про подібні страти при зведенні значущих подій, пов’язаних із смертною карою у всьому світі в 2004 році.

Китайський уряд дійсно використовує страту як покарання за економічні і політичні злочини. Державні чиновники, визнані винними в корупції, також караються стратою. Але це не означає, що на фото серед ув’язнених зображені корумповані чиновники. 

Смертельна ін’єкція та розстріл – єдині методи, дозволені Кримінально-процесуальним законом Китаю 1996 року. Розстріли були припинені в 2010 році згідно з рішенням Верховного Народного суду від лютого 2009 року, яке визнало, що летальна ін’єкція є більш гуманною формою страти, ніж розстріл. Смертельна ін’єкція (із застосуванням суміші барбітуратів, міорелаксанту та хлориду калію) була легалізована у 1996 році та застосовувалася з кінця 1990-х.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний