ФЕЙК: Французька анімаційна студія випустила мультфільм «Stop nazi games» про Україну

ФЕЙК: Французька анімаційна студія випустила мультфільм «Stop nazi games» про Україну

31 Жовтня 2022
FacebookTwitterTelegram
2044

Перевірка фейків в рамках партнерства з Meta

У соціальних мережах поширюється мультфільм з назвою «Stop nazi games», який начебто показує, що насправді відбувається в Україні. За сюжетом Володимир Зеленський стає маріонеткою західних правителів та починає атаку на Донбас. Анімаційний ролик нібито випустила агенція «Barracudas», яку всюди називають «французькою незалежною студією».

Утім, у мережі немає жодної інформації про так звану студію «Barracudas», її створення чи діяльність, крім одного мультфільму про «нацистську Україну». У цієї студії немає сторінок чи каналів у фейсбуці, інстаграмі чи ютубі. Водночас дата завантаження відео на багатьох платформах одна й та сама — 14-15 серпня. Це може свідчити про форсоване поширення із фейкових акаунтів. 

Стоп-кадри з мультфільму «Stop nazi games»

Незалежні іноземні фактчекери Delfi з Латвії вже спростовували цей фейк. Вони зауважили, що стиль мульфільма «Stop nizi games» нагадує роботи вірменського мультиплікатора Давида Саакянца, який два роки тому створив серію мультфільмів Kill Dim. Це політична сатира про Азербайджан, який змальовується як маріонетка Туреччини та загроза для безпеки Вірменії.

У мультфільмах навіть використовують однакові художні та візуальні образи, наприклад, у ролику президент Туреччини Ердоган одягає президента Азербайджану Ільхама Алієва як ляльку на руку. Так само ляльку Зеленського одягають на руку у «Stop nazi games». Пізніше в обох мультфільмах ці ляльки натискають на кнопку з написом «війна», а у Вірменію та на Донбас виїжджають танки. 

Справа — стоп-кадр із мультфільму Давида Саакянця, зліва — стоп-кадр зі «Stop nazi games» 

Мультфільм «Stop nazi games» просуває ключові наративи російської дезінформації про Україну: ніби Україна — це нацистська країна, яка розпочала «громадянську війну» проти власного населення на Донбасі. Таким чином, кремлівська пропаганда прагне довести, начебто російські війська не окуповували Донбас у 2014 році. Насправді доказів присутності російських військ та військової техніки на Донбасі з 2014 року безліч. Зокрема від міжнародних організацій, незалежних спостерігачів та розслідувачів. VoxCheck детально писав про докази російської агресії на Донбасі у цьому матеріалі.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний