ФЕЙК: Французька турагенція визнала, що втрати України у війні складають 500 тисяч загиблих солдатів

ФЕЙК: Французька турагенція визнала, що втрати України у війні складають 500 тисяч загиблих солдатів

31 Жовтня 2023
FacebookTwitterTelegram
211

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали поширюють інформацію, нібито французька турагенція розповіла, що втрати українців у війні складають 500 тисяч убитих військових. Також турагенція нібито придумала розіграш, головною умовою якого було завантажити фото загиблого військового та сфотографувати його на тлі будь-якої пам’ятки.

Це — фейк. Новина сфальсифікована, жодна французька турагенція не повідомляла про втрати української армії. За останніми офіційними повідомленнями української сторони, станом на грудень 2022 року на війні загинули до 13 тисяч українських військових. 

Скриншот публікації

На зображенні, яке поширюють користувачі, у правому верхньому кутку можна побачити логотип, який насправді належить французькому виданню Le Monde. Хоча у дописах пишуть про туристичну агенцію.

Щобільше, зворотний пошук у Google Images показав, що фото зробили на Марсовому полі поряд із Личаківським кладовищем у Львові. В інших міжнародних медіа можна побачити схожі фото з цього місця та білий кам’яний хрест.

Марсове поле у Львові та білий хрест посеред цвинтаря. Джерело: The Guardian

Також ми не знайшли жодного повідомлення в іноземних медіа про розіграш французької турагенції або заяви про 500 тисяч загиблих українських військових. Найімовірніше, пропагандисти взяли це фото з інтернету та додали логотип французького видання, аби у такий спосіб переконати читачів у «правдивості» новини.

Водночас в одному зі своїх матеріалів видання Le Monde справді писало про 500 тисяч загиблих та поранених на війні, посилаючись на статтю американського The New York Times. Однак йдеться про втрати з обох сторін, а не тільки з української. Анонімні американські посадовці зазначають виданню The New York Times, що на війні загинули близько 70 тисяч українських військових та ще 100–120 тисяч поранені.

За останніми офіційними повідомленнями української сторони, станом на грудень 2022 року на війні загинули до 13 тисяч українських військових. Інформація про кількість загиблих і поранених українських солдатів під час воєнного стану є державною таємницею, зазначала ексзаступниця міністра оборони Ганна Маляр.

У вересні 2023 року міністр оборони Рустем Умєров повідомляв, що зараз в ЗСУ воює близько 800 тисяч військових, а всі Сили оборони налічують 1 мільйон осіб. Утім пропагандисти все одно роблять нелогічні заяви про втрати, адже українські військові не змогли б втримати російський наступ. Тоді як вони навпаки продовжують звільняти окуповані території на різних ділянках фронту.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний