ФЕЙК: Французькі експерти: усі щеплення від коронавірусу необхідно зупинити

ФЕЙК: Французькі експерти: усі щеплення від коронавірусу необхідно зупинити

29 Травня 2021
FacebookTwitterTelegram
337

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють заяву Французького центру оцінки лікарських засобів (Centre Territorial d’Information Indépendante et d’Avis Pharmaceutiques, CTIAP), що використання всіх чотирьох вакцин проти COVID-19, якими щеплюють у Франції, повинні негайно припинити. Пишуть, що ці вакцини не є безпечними або ефективними, оскільки їх схвалили екстрено і достатньо клінічних доказів не було. Тому CTIAP начебто вимагає негайно зупинити використання вакцин проти COVID-19.

Однак такі твердження – неправда. Незалежні фактчекери з AFP Factuel вже коментували цю ситуацію. 

Регулюючий орган у справах лікарських засобів у Франції – це Національне агентство з безпеки ліків (ANSM). А орган, який дає рекомендації щодо вакцин або медикаментів, називається Haute Autorité de Santé (HAS). Ці обидва органи не висловлювалися щодо небезпеки вакцин проти COVID-19 і навпаки підтримують вакцинацію.

Говорячи про CTIAP, мають на увазі інформаційний центр при лікарні міста Шоле, і цей центр не є установою, чиї рекомендації поширювалися б на рівні держави. Більше того, CTIAP не робив жодних заяв про неефективність вакцини, а лікарня Шоле призначена для вакцинації медперсоналу проти COVID-19. 

Спекуляції на тему заяви CTIAP почалися після того, як лікар із цього центру, Амін Умліль (Amine Umlil), 10 березня у радіоефірі заявив, що вакцини не попереджають серйозних випадків COVID-19. Згодом тексти з подібними заявами з’явилися у блозі лікаря, який у своїй назві має абревіатуру “CTIAP” (тут і тут). Утім, висловлювання – особиста позиція Аміна Уліля та не є позицією лікарні міста Шоле.

Наразі у Франції дозволено чотири вакцини від COVID-19: Pfizer-BioNTech, Moderna, AstraZeneca, Janssen. Станом на кінець травня 2021 року у Франції повністю вакцинували  понад 11 млн осіб, а частково – понад 24 млн осіб.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний