ФЕЙК: Французькі фермери закидали посольство України гноєм — Euronews

ФЕЙК: Французькі фермери закидали посольство України гноєм — Euronews

22 Лютого 2024
FacebookTwitterTelegram
450

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські пропагандисти поширили відео нібито від Euronews, у якому йдеться, що французькі фермери, розлючені закликом посольства України зупинити протести, закидали гноєм будівлю українського дипломатичного представництва.

Однак це — фейк. Ролик змонтували з різних відео, не пов’язаних між собою. Сіном закидали офіс регіональної ради в Діжоні.

Скриншот допису

У середині січня 2024 року у Франції почалися акції протесту фермерів, незадоволених низькими цінами на харчові продукти, підвищенням цін на дизельне пальне та європейським законодавством у сфері сільського господарства.

Euronews не публікували такого відео. Його немає на сайті медіа, у фейсбуці, X (колишньому твіттері), ютубі та інстаграмі.

За зворотним пошуком нам вдалося встановити, що будівлю, які протестанти нібито закидали гноєм, виявилася не посольством України, а офісом Регіональної Ради Бургундії-Франш-Конте в місті Діжон. Подія сталася 15 грудня 2023 року. На це вказують табличка на будівлі справа від входу, тринога для прапорів та самі прапори вгорі, а також вказівники та велопарковка перед будівлею. Прапор України, очевидно, повісили на знак солідарності з Україною.

Зліва вгорі — скриншот із фейкового відео, справа вгорі і внизу — скриншоти будівлі з гугл мап із різних ракурсів

Посольство України знаходиться в Парижі, і на його сайті та сторінках у фейсбуці не публікували ніяких закликів до фермерів припинити протест.

У відео пропагандисти стверджують, що голова французької Національної федерації профспілок фермерів Арно Руссо був вкрай незадоволений листом від посольства України. Це не відповідає дійсності, Руссо не робив подібних заяв. За допомогою пошуку за ключовими словами ми знайшли відео, уривок якого пропагандисти вставили у фейковий ролик. У ньому Арно не згадує ні про лист від українського посольства, ні про Україну загалом, а обговорює протести, вимоги фермерів, комунікацію з владою тощо.

Зліва — скриншот із фейкового ролика, справа — скриншот з оригінального відео

Утім, Руссо підтримує плани Єврокомісії обмежити імпорт сільськогосподарської продукції з України до країн ЄС, оскільки надлишок українських товарів на ринку зменшує ціни для місцевих виробників.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний