ФЕЙК: Французькі поліцейські приєдналися до протестів проти COVID-19

ФЕЙК: Французькі поліцейські приєдналися до протестів проти COVID-19

30 Липня 2021
FacebookTwitterTelegram
711

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, що 16 липня 2021 року французькі поліцейські приєдналися до протестів проти «паспорту здоров’я» (“pass sanitaire”) та кампанії вакцинації.  

Скриншот допису

Однак, це – фейк. Раніше його спростовували незалежні фактчекери з India Today Fact Check.

На відео зображено протести медичних працівників у Німі та Ліллі, Франція, 16 червня 2020 року у зв’язку з умовами у лікарнях під час пандемії. У Німі поліцейські склали каски і аплодували медпрацівникам. Тоді десятки тисяч медичних працівників вийшли на вулиці Франції, вимагаючи від уряду підвищити заробітні плати, призупинити закриття лікарень та скорочення набору послуг. 

Автор допису апелює до протестів проти плану президента Емманюеля Макрона щодо вимоги наявності «паспорту здоров’я» (“pass sanitaire”) для отримання дозволу на відвідування барів, ресторанів та кінотеатрів з серпня 2021 року. 

«Паспорт здоров’я» (“pass sanitaire”) – це документ у цифровому чи паперовому вигляді, який видають в одному з трьох випадків: 

  • у разі підтвердження повного курсу вакцинації (через 7 днів після повної вакцинації препаратами від Pfizer, Moderna, AstraZeneca, через 4 тижні після щеплення вакциною від Johnson & Johnson або через 7 днів після щеплення людям з COVID-19 у анамнезі); 
  • за наявності негативного ПЛР-тесту або тесту на антиген, який зробили не пізніше, ніж за 48 годин (для відвідування заходів) чи 72 години (при перетині кордону);
  • за наявності підтвердження одужання від COVID-19, діє у період від 11 дня до 6 місяців після одужання. 

Обов’язкова ж вакцинація у Франції буде стосуватись усіх осіб, які контактують з вразливими людьми. Тобто, обов’язкове щеплення повинні отримати усі, хто працює в лікарнях, клініках, будинках для престарілих, закладах для людей з обмеженими можливостями. Фахівці та волонтери, які контактують з людьми похилого віку або немічними вдома, також повинні будуть вакцинуватись. Таким чином уряд Франції хоче уникнути четвертої хвилі COVID-19. 

Раніше ми вже спростовували фейк, що французька поліція нібито викинула наручники, аби показати, що вони більше не будуть підтримувати локдауни, а на вокзалі міста Перпіньяна, Франція, протестують нібито проти COVID-19-диктатури та примусової вакцинації.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний