ФЕЙК: Французькі військові в Україні надягли маску з фото Макрона на свиню

ФЕЙК: Французькі військові в Україні надягли маску з фото Макрона на свиню

29 Червня 2024
FacebookTwitterTelegram
267

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео, на якому нібито французькі військові в Україні надягли маску з фото президента Франції Еммануеля Макрона на свиню. У ролику вони  скаржаться, що президент не дбає про життя французів, тому послав їх на війну в Україну.  

Однак це фейк. Відео постановне, на це вказують низький рівень володіння французькою мовою та підроблений шеврон «французького військового».

 

Скриншот допису

Деталі у відео вказують, що його підробили. «Французький військовий» у ролику на лівій руці носить прямокутний шеврон із прапором Франції. Хоча зазвичай шеврони французьких солдатів з прапором Франції містять напис «France» та виконані у формі щита, їх носять переважно на правому рукаві. 

Скриншоти: 1. фейкове відео; 2. оригінальна форма французьких військових

Французький OSINT-аналітик Random OSINT вказав, що підробку видає також вимова «солдата», назвавши його французьку дуже «поганою». У відео «військовий» згадує проблему міграції, подорожчання цін, російсько-українську війну. Усі ці теми є чутливими для французького суспільства. Тож цей ролик, ймовірно, покликаний зменшити довіру до Еммануеля Макрона та вплинути на результати прийдешніх парламентських виборів, у яких зокрема братиме участь партія чинного президента Франції.

Окрім цього, за офіційними даними, Франція не направляла кадрових військових для участі в боях в Україні. У травні 2024 року Еммануель Макрон заявив, що «не відкидає» можливості введення французького військового контингенту в Україну, але наразі про конкретні плани не йдеться. У червні він вказав, що Франція планує створити коаліцію партнерів, які готові відправити в Україну своїх інструкторів. Вони не братимуть участь у бойових діях, а лише навчатимуть українців «Ми не воюємо з росією та не хочемо ескалації, але ми хочемо зробити все, що можемо, аби допомогти Україні протистояти російській агресії. Коли Україна просить від нас навчання на своїй суверенній території мобілізованих солдатів, чи це є ескалацією? Ні. Це не відправлення європейських солдатів чи союзників на лінію фронту»», — сказав президент Франції.

Іноземці, зокрема і французи, беруть участь у бойових діях на боці України винятково з власної волі, підписуючи контракт із різними підрозділами Сил оборони. Вони не є військовослужбовцями інших держав або «найманцями». Натомість після підписання контракту добровольці стають українськими військовими.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний