ФЕЙК: Газ закуповують по 2 гривні, а українцям продають по 9 гривень | VoxUkraine

ФЕЙК: Газ закуповують по 2 гривні, а українцям продають по 9 гривень

20 Листопада 2020
FacebookTwitterTelegram
8881

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

Користувачі мережі поширюють інформацію, що нібито в Україні газ закуповують по 2 грн/м3, а продають населенню по 9 грн. Однак це не так. 

По-перше, лише частину газу – близько 30-50% залежно від року – Україна закуповує з-за кордону. Решту видобувають всередині країни.

По-друге, ціна на закупівлю газу не 2 грн/м3. Так, протягом жовтня, перед підвищенням ціни на газ для населення, паливо на біржах коштувало 5,43-6,61 грн за м3, що втричі більше, ніж озвучена авторами ціна.

По-третє, автори приводять в приклад тільки найвищу ціну на газ, яка існує в Україні. З 1 серпня 2020 року для побутових споживачів працює ринок природного газу, його ціну не затверджують в Уряді чи в Нацкомісії з регулювання комунальних послуг. Відтак, ціна вільно встановлюється між постачальником  та споживачем, тобто є договірною та ринковою. Так, у листопаді Нафтогаз пропонує споживачам ціну 6,33 грн/м3 за щомісячним тарифом і 6,45 грн/м3 за річним. Ціну ж близьку до 9 грн/м3 пропонують споживачам низка обласних газзбутів, наприклад, «Запоріжгаз Збут» продає газ для населення за єдиною ціною 8,96 грн/м3. Користувачі можуть вільно обирати, у якої саме компанії купувати газ та можуть обрати компанію з дешевшими цінами.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний