ФЕЙК: Генерального директора Pfizer заарештували за шахрайство та обвал акцій фармацевтичних компаній

ФЕЙК: Генерального директора Pfizer заарештували за шахрайство та обвал акцій фармацевтичних компаній

30 Листопада 2021
FacebookTwitterTelegram
789

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що нібито генерального директора компанії Pfizer Альберта Бурлу заарештували за шахрайство щодо вакцин від COVID-19 та обвал акцій фармацевтичних компаній.

Утім, це — фейк. Його вже спростовували незалежні фактчекери зі Snopes, Reuters та USA Today.

Вперше інформація про арешт Бурли з’явилась на сайті Conservative Beaver. Ресурс Media Bias / Fact Check (який користується оцінками незалежних фактчекерів мережі IFCN) оцінює видання Conservative Beaver як конспірологічне та псевдонаукове, там часто публікують неправдиву інформацію та фейки.

Жодне авторитне джерело не повідомляло про арешт чи обвинувачення Бурли. Крім того, Кіанні Газвіні (Keanna Ghazvini), старша співробітниця Pfizer з питань зв’язків з медіа, підтвердила в електронному листі Reuters, що ця новина неправдива.

До того ж, у день публікації новини (5 листопада) про нібито арешт Бурли він давав інтерв’ю кільком телеканалам — CNN, CNBC та Bloomberg, де розповідав про експериментальні ліки від COVID-19. Пізніше Альберта Бурла неодноразово з’являвся в ефірах телеканалів — наприклад, 6 листопада він давав коментар для Bloomberg, виступав для Atlantic Council 9 листопада, а 10 листопада виступав на онлайн-саміті The New York Times.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний