ФЕЙК: Генштаб ЗСУ привітав ЛГБТ-військових

ФЕЙК: Генштаб ЗСУ привітав ЛГБТ-військових

22 Серпня 2023
FacebookTwitterTelegram
162

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі користувачі поширюють ролик, який нібито опублікував Генштаб ЗСУ спільно з благодійним фондом Сергія Притули, аби привітати ЛГБТ-військових з Місяцем Гордості.

Утім, це фейк. Генштаб ЗСУ не публікував ролик із привітанням ЛГБТ-військових.

Скриншоти відео

На офіційному сайті та сторінках у соцмережах Генштабу ЗСУ немає цього ролика. Також відео не публікували на сторінках фонду Сергія Притули. Очільник організації також не поширював ролик. 

Шрифт, використаний у ролику, відрізняється від того, який використовує Генштаб ЗСУ. У відео зазвичай текст за кадром начитує людина, але у цьому відео закадровий голос створений за допомогою програми. 

Скриншоти: №1 — відео, яке поширили у мережі; №2,3 — відео з фейсбук-сторінки Генштабу ЗСУ

Ролик створений з кількох інших відеозаписів. Так, за допомогою зворотного пошуку по фото у Google Images ми встановили, що кадри з військовими, зокрема з бійцем з позивним «Єнот», уперше опублікувало видання Reuters 31 травня 2022 року. У ролику йшлося про службу ЛГБТ-військових Олександра та Антона у лавах ЗСУ.

Скриншоти: №1 — відео, яке поширили у мережі; №2 — сюжет Reuters

Також за пошуком по фото у Tineye ми з’ясували, що кадр, на якому цілуються чоловіки, насправді зняли ще у квітні 2012 року. Це уривок із соціальної реклами, який мав на меті легалізувати одностатеві шлюби. Проте оригінальне зображення дещо змінили: на номерах машини вказали напис «ПТН-ПНХ», додали емблему ЗСУ в лівому верхнижньому куті та замінили британський прапор на синьо-жовтий стяг.

Скриншоти: №1 — відео, яке поширили у мережі; №2 — соціальна реклама 2012 року

Першим відео на своєму телеграм-каналі опублікував російський журналіст Руслан Осташко. Він підтримує російську агресію проти України та поширює повідомлення про «відбудову» та «порятунок» росією тимчасово окупованих українських міст.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний