Beta

ФЕЙК: Гігантський скелет в музеї Неаполя, знайдений в 1938 році

19 Травня 2021
FacebookTwitterTelegram
52

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, що в залі Національного археологічного музею в Неаполі ніби представлені залишки скелету гігантської людини ростом приблизно 24 метри, знайдені в Неаполі в 1938 році. 

Зображення, яке поширюють у мережі

Але цей скелет несправжній. Насправді це артоб’єкт «Найбільший художник у світі» у Національному археологічному музеї в Неаполі. Експозиція тривала з 7 лютого по 9 березня 2015 року. Її автори – група митців Brigataes, яка створює інсталяції, відео, перфоманси різного роду. 

Серед матеріалів експозиції були три фрагменти гігантського скелета – череп (2,4 х 2,3 х 3 м), рука (3,1 х 2,1 х 0,6 м), стегнова кістка (6,9 х 1,5 х 1,7 м) – та фрагмент кам’яної плити зі слідами наскального малювання (3 х 4 х 0,3 м). Матеріал цих виробів – полістирол, покритий смолою.

Так, художники представили легенду артоб’єктів: антропологічні знахідки й матеріали розкопок із відкриття, яке здійснили археологи в 1938 році в акрополі Куми, поблизу Неаполя. Вигадана історія, яка лягла в основу виставки, говорить, що залишки гігантської людини, яка жила сорок тисяч років тому, повинні були показати ще 1939 року, але цьому завадила війна. Brigataes також розповідають, що під час архівних досліджень були знайдені загублені матеріали, що містять документацію про розкопки та вказівки розташування знахідки. Художники на виставці також показали нібито фільм, знятий під час відкриття знахідки в 1938 році. 

Отож, на фото – інсталяція групи митців Brigataes, а не реальні археологічні знахідки.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний