ФЕЙК: Глюконат кальцію шкідливий – про це свідчить його процес горіння | VoxUkraine

ФЕЙК: Глюконат кальцію шкідливий – про це свідчить його процес горіння

23 Квітня 2021
FacebookTwitterTelegram
2533

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють відео, на якому відзнято процес горіння глюконату кальцію. Коментаторки під час того, як таблетки горять, стверджують, що «таке взагалі не можна давати людям». Процес перетворення таблеток під час горіння називають «жахами». Цим самим ставлять під сумнів придатність препарату для вживання людьми.

Скриншот відео, яке поширюють у мережі

 

Утім, така реакція горіння глюконату кальцію є цілком нормальною. Її називають «кальцій глюконатна змія», «глюконатна змія» або ж «фараонова змія».

Глюконат кальцію розпадається і окислюється при нагріванні, утворюючи водяну пару і вуглекислий газ. Продукти розпаду – оксид кальцію та вуглець – мають більший об’єм, ніж вихідна речовина, саме тому утворюється “змія”.

Формула розпаду – C₁₂H₂₂­CaO₁₄→11С + CO₂↑ +CaO + 11H₂O↑

Більше того, в організмі живої людини ніколи не буде таких температур, при якій горить глюконат кальцію. Тому при вживанні препарату всередині людини «глюконатна змія» утворитися не може.

Лікарський засіб «Кальцію глюконат» зареєстрований МОЗ, і препарат виробляє низка виробників. Глюконат кальцію застосовують для запобігання або лікування низького рівня кальцію. Речовина також має протиалергічну, протизапальну та кровоспинну дію. 

Зверніть увагу, що перед вживанням будь-якого препарату, варто проконсультуватися з лікарем.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний