ФЕЙК: Голлівудський актор Елайджа Вуд закликав Володимира Зеленського вилікуватися від наркотичної та алкогольної залежностей

ФЕЙК: Голлівудський актор Елайджа Вуд закликав Володимира Зеленського вилікуватися від наркотичної та алкогольної залежностей

31 Липня 2023
FacebookTwitterTelegram
715

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали та медіа поширюють нібито відеозвернення актора Елайджі Вуда до Володимира Зеленського. У ньому він закликає Президента України вилікувати свою наркотичну та алкогольну залежності в спеціальній клініці в США. Після цього начебто інстаграм-сторінку актора заблокували. 

Це фейк. Відео поширюють лише російські джерела. Відеозвернення містить ознаки монтажу, а звернення Елайджа Вуда могло з’явитися після замовлення його на Cameo. 

Скриншот допису

Відразу помітно, що відео відредагували. Спочатку Вуд вітається з «владіміром» (хоча транслітерацією з української правильно “Володимир”, «Volodymyr»). Потім іде склейка, де актор каже «ви» або «ти» («you» з англійської можна перекласти й так, і так), а далі йде ще одна склейка, де він згадує про «алкогольну та наркотичну» залежності. У тексті жодного разу не згаданий Зеленський та Україна. Дуже схоже, що репліки Елайджі Вуда змонтували у такому порядку, аби виглядало так, що актор звертається до українського президента.           

Якщо уважніше придивитися, то можемо помітити назву облікового запису, який виглядає як «elijah.wood.kingring». Зараз на сторінці не має жодних публікацій, а кількість підписників не відповідає тій, що була. Якщо на відео ми бачили 1,5 млн підписників, то зараз це 0. Сторінку створили у липні 2023 року. Також з інтерв’ю Елайджа Вуд The Wall Street Journal відомо, що інстаграм-сторінка актора не є публічною.  

Крім того, Елайджа Вуд має акаунт на Cameo. Це платформа, на якій за кошти користувачі можуть замовити індивідуальне звернення зірок. У замовлені можна вказати, що саме має сказати актор. Можливо, фейкороби замовили в актора звернення і попросили висловити слова підтримки «владіміру» щодо боротьби з залежностями та порадити пройти лікування у клініці. Пізніше з цього звернення змонтували відео та подали це як звернення до Зеленського.

На початку російського вторгнення Вуд підтримав Україну, а дане «відеозвернення» поширюють лише російські та проросійські джерела. 

У публікаціях росіяни також згадують про клініку «Беті Форд», в яку нібито Елайджа запрошує Зеленського. Проте Вуд у відео жоднгго разу про неї не згадав. 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний