ФЕЙК: Голосовий помічник «Аліса» назвав вакцинацію пролонгованою евтаназією

ФЕЙК: Голосовий помічник «Аліса» назвав вакцинацію пролонгованою евтаназією

30 Квітня 2021
FacebookTwitterTelegram
1073

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У соціальних мережах поширюють запис розмови з голосовим помічником “Аліса”. На записах видно, що голосовий помічник називає вакцинацію пролонгованою евтаназією. 

Скриншот відео, яке поширюють у соцмережах

Це – фейк.

Схожі публікації циркулюють у Казахстані, тож фактчекери зі StopFake.kz вже їх спростовували. 

“Аліса” – це голосовий помічний російського Яндексу. Він не може самостійно давати відповіді на питання і висловлювати у них свою думку, адже це штучний інтелект. Так, голосовий помічник “Аліса” знаходить співпадіння за відповіддю на питання в інтернеті і лише озвучує їх, слідуючи заданому у налаштуваннях алгоритму. Штучний інтелект не може оцінити достовірність озвученої інформації та перевірити її на відповідність науковим чи іншим авторитетним джерелам інформації. Наприклад, у цьому відео на початку відповіді “Аліса” каже, що знайшла відповідь у соцмережі Вконтакте.

Оскільки “Аліса” шукає в Інтернеті відповіді на питання за ключовими словами, до такої відповіді її могло підштовхнути саме формулювання питання, у якому разом прозвучали слова “вакцинація” і “пролонгована евтаназія”. Так само, залежно від того, як ви задаватимете пошук у Google чи інших пошукових системах, залежатиме, який результат ви отримаєте. 

Вакцинація – не є пролонгованою евтаназією. Ми вже давно неодноразово спростовували фейки, наприклад, про те, що вакцинація вбиває мільйони людей, або про те, що мРНК-вакцини від COVID-19 стерилізують і вбивають.